Tedbir Konusunda Bursa Boşanma Avukatının Önemi

Bursa boşanma avukatı aracılığı ile tedbir kararının oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Boşanma süresi boyunca ve sonrasında bazı tedbirlerin alınması gerekebilir. Bunların arasında uzaklaştırma ve iletişimin engellenmesi yer almaktadır. Tedbir kararı için boşanma davasının açılması gibi bir zorunluluk yoktur. Özellikle şiddet gören kadınların bazı tedbirleri alması gerekir.

Tedbir Konusunda Bursa Boşanma Avukatının Önemi
Tedbir Konusunda Bursa Boşanma Avukatının Önemi

Günümüzde kadın cinayetlerinin ne kadar çok olduğu düşünülürse kadının tedbir kararıyla eşini evden uzaklaştırması ve yanına yaklaştırılmaması sağlanmalıdır. Bu konuda boşanma avukatlarından yardım alınmaktadır. Böylelikle kısa sürede karar yasallaşacak ve mağdur olan eşin güvenliği sağlanacaktır. Şiddet gören eş aile mahkemesine sıkıntılarını ve sorunlarını bildirmesi gerekir. Sonrasında şiddet uygulayan kişiye, önleyici tedbirler alınacaktır.

Tedbir Konusunda Önleyici Tedbirler Nelerdir?

20 Mart 2012 yılında yasallaşan 6284 sayılı kanun ailenin korunması ve kadına şiddetin önlenmesine dairdir. Kanun gereğince şiddete uğrayan ya da uğrama riski olan kişiler için önlem alınacaktır. Kadın, çocuk ya da aile bireylerinin korunması böylelikle mümkündür. Bursa boşanma avukatı tarafından alınacak önleyici tedbirler nelerdir?

  • Şiddet uygulayan kişinin müşterek konuttan uzaklaştırılması, korunan kişiye tahsis edilmesi
  • Hakaret, aşağılama, onur kırıcı konuşma, şiddet tehdidi, ölüm tehdidi gibi hareketlerin engellenmesi
  • Koruma altında olan kişilerin bu konuta yaklaşmasına izin verilmemesi
  • Çocuğa uygulanan şiddetin önlenmesi için çocukla görüşme kararının kaldırılması ya da bir refakatçi eşliğinde yapılması
  • İletişim araçlarıyla iletişimin engellenmesi
  • Korunan kişilerin eşyalarına zarar verilmesinin engellenmesi

 Bursa Boşanma Avukatı Fiyatları Nasıldır?

Avukatlar barosu farklı boşanma türleri için ücret miktarlarının en az ne kadar olacağını her yıl belirlemektedir. Avukat ücretleri de vekilin ya da müvekkilin avukatla görüşmesi sonucunda kararlaştırılır. Baroda yer alan alt limit üzerinden fiyat belirleneceği gibi boşanmanın zorluk ya da kolaylık derecesine göre de şekillenmektedir. Mesela anlaşmalı boşanma ücreti daha uygun olurken çekişme boşanmalarda fiyat yüksek olacaktır. Çünkü hem davanın uzun süreceği hem de fazla performans harcanması gerektiği düşünülmektedir.

Bursa boşanma avukatı boşanma türüne uygun olan fiyatı kişiden talep edebilmektedir. Bazı durumlarda boşanıp kısa süre sonrasında evlenmek isteyen kişiler için de evlenmeye mani olmayan şartların bulunmaması konusundaki izin belgesi için de davanın açılması gerekebilmektedir. Bunun için de farklı bir ücret karşınıza çıkacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp