Bursa Avukat ile Aile Hukuku

Bursa avukat kapsamında sunulan hizmetler içerisinde elbette olmazsa olmazlardan biri de aile hukukunu ele almaktadır. Pek çok sebepten ötürü meydana gelen boşanmalar gün geçtikçe artış göstermektedir. Buna istinaden alanında uzman ve başarılı davalar kazanan avukatlara olan ihtiyaç da giderek artmaktadır. Burada devreye giren aile hukuku avukatı sayesinde aileyi ilgilendiren tüm konularda sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Bursa Avukat ile Aile Hukuku
Bursa Avukat ile Aile Hukuku

Medeni hukuk kapsamını oluşturan ve temelden itibaren toplumun en önemli değeri olan ailede çok farklı sorunlar meydana gelebilir ve sonuçları farklı şekillerde teşkil edilebilir. Bu durumda aile hukuku kapsamında ele alınan konulara ve sorunlara başarılı avukatlar sayesinde çözümler elde edilir.

Mal Rejimi ve Tasfiyesi Nedir?

Bursa avukat aile hukuku kapsamında tüm konuları ele almaktadır ve tüm sorunları çözüme kavuşturmaktadır. Bu soru ve sorunlardan biri de mal rejimi ve tasfiyesidir. Bireyler evlenmeden önce ya da sonrasında ayrı ayrı mal varlığına dair rejimlerini seçebilirler. Bu işlemler tamamen noter onaylı şekilde yapılmaktadır ve yalnızca evlilik birliğinden sonra olan mal rejimi ortak kabul edilir.

Eşler boşanma kararı aldıkları zaman mal rejiminin sonlandırılması gerekir. Bu da eşlerin malları paylaşması anlamına gelmektedir. Eşler arasında geçerli olan mal rejimine taraflardan biri uyum sağlamadığında ya da farklı sorunlar meydana geldiğinde dava açma hakkı bulunmaktadır. Dava sürecinin sağlıklı ve verimli bir şekilde yürümesi ve yasalara uygun şekilde hayata geçirilmesi için nitelikli bir avukat ile çalışmak gerekir.

Aile Konutu Şerhi Ne Demektir?

Avukat kapsamına giren aile hukuku davalarında ele alınan bir diğer sorun ise aile konutu şerhidir. Çiftler evliliğini devam ettirdiği takdirde yaşamış oldukları alan aile konutudur. Ancak boşanmaya sebep olan durumlardan biri olan aile konutuna şerh koymak ise eşlerden birinin bu konutu diğerinden habersiz ya da izinsiz şekilde satması ya da kiralaması demektir.

Kanun ise bunu engellemek için düzenleme ve yasa gereği ev tapusuna şerh koymaktadır. Şerh ise eşlerin bireysel şekilde alacakları kararları sınırlamaktadır. Aynı zamanda bu sınırlar eşlerin kişi haklarını da korumayı amaçlar. Nitelikli bir Bursa avukat sayesinde bu durum kısa sürede eşlerin lehine şekilde sonuçlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp