Bursa İş Avukatı Hizmet Kapsamı

Bursa iş avukatı, çalışma ve iş hayatında işçi ve işveren arasında meydana gelen hukuki sorunların çözüme kavuşmasını sağlamaktadır. Kanunlar gereği hem işçi hem de işverenin haklarını korumaya dayanmaktadır. Geniş hizmet kapsamı ile ortaya çıkan uyuşmazlıklar kısa sürede sonuca kavuşmaktadır. Toplu veya bireysel olarak iş hukukunun içerdiği noktalar içinde hizmet vermektedir.

Bursa İş Avukatı Hizmet Kapsamı
Bursa İş Avukatı Hizmet Kapsamı

İş avukatı, iş hukukunda yaşanan yeniliklerde ya da ortaya çıkan problemlerde müvekkili bilgilendirmektedir. Uzman avukat yardımı ile dava süreci başarılı bir şekilde ilerleyebilmektedir. Avukat davayı iş mahkemesine ileterek çözüme kavuşturmaktadır. Avukat işveren ve işçi avukatı olarak ikiye ayrılmaktadır.

Bursa İş Avukatı ile İşçi Hakları

Bursa iş avukatı, davayı profesyonel bir şekilde çözüme kavuşturmak amacıyla hizmet sunmaktadır. İşçilerin yükümlülük ve sorumluluklarının korunmasına yönelik hizmet vermektedir. İşçilerin işveren ile aralarında meydana gelen problemler değerlendirilerek hukuka uygun kapsamda mahkemeye taşınmaktadır. İşçi hak ettiği ücreti alamadığında, çalışma koşulları, ek ödeme, sosyal haklar, tazminat gibi haklardan yararlanamadığı takdirde dava açma hakkına sahiptir.

İşçinin dava sürecini rahat atlatabilmesi için iş avukatına ihtiyaç duyar. Anlaşmazlık ya da uyumsuzluk durumlarında işçinin hakkına kavuşabilmesi için avukat tarafından gerekli savunma yapılmaktadır. Özel hukuka ait durumlar meydana geldiğinde karşılıklı olarak ilişkiler incelenmektedir. İşçi hiçbir koşulda küçük düşürülmez. İşçinin haklarının korunması her zaman ön planda yer almaktadır.

Bursa İş Avukatı ile İşveren Hakları

İş hukukunda işçi kadar işverenin hakları da yer almaktadır. İş avukatı, her avukatın yaptığı gibi müvekkilini savunmaktadır. İşverenin talep ve istekleri sonucunda davayı işverenin lehine çevirmeyi sonuçlandırmaya yönelik savunmalar yapmaktadır. İşverenin haklı olduğu durumlarda yasalar gereği işçinin işine son verilebilir. İşveren hakları arasında yer alan; işçi çalıştırmak, iş yönetimi ile ilgili emir vermek, öneri vermek, işçinin işine son vermek gibi durumlarda dava işverenin lehine çevrilmektedir.

Bursa iş avukatı, uzman ve tecrübeli deneyimleri ile davaların kolaylıkla sonuca ermesine yardımcı olmaktadır. İş mahkemesinde uyuşmazlıkların yürütülebilmesi için avukat tarafından mutlaka destek alınmalıdır. İş avukatı ile yürütülen davalarda zaman kaybının önüne geçilmektedir. Aynı zamanda iş hukuku için danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp