Bursa Avukat ile Tüketici Hukuku

Bursa avukat tüketici haklarına son derece önem vermektedir. Tüketici hukuku hakların ortaya çıkardığı davalar ile yakından ilgilenmektedir. Tüketici hukuku kapsamında tüketici işlemleri, maddi manevi tazminat işlemleri, masraf iadesi gibi hizmetler verilmektedir. İnsanların yaptığı alışverişler sonucunda ürünün kullanılmış ya da ayıplı olması durumunda kişinin masraf iadesi yapılmalıdır.

Bursa Avukat ile Tüketici Hukuku
Bursa Avukat ile Tüketici Hukuku

Satış yapan firma ve tüketici arasında anlaşma sağlanmazsa avukat devreye girer. Tüketicinin hakkına kavuşabilmesi için önemli çalışmalar yürütülür. Satış yapan firma tüketicinin mağdur olması durumunda masrafını karşılaması gerekir. Alınan malın kullanılmış olması, ayıplı mal olması, kullanma tarihinin sona ermesi gibi durumlarda tüketici haklı konumdadır. Avukat tarafından tüketicinin bütün hakları savunulur.

Bursa Avukat ile Kişisel Verilerin Korunması Hukuku

Bursa avukat kişisel verilen korunması kapsamında da hizmet sunmaktadır. Günümüzde gelişen teknolojinin avantajlarından yararlananlar olduğu gibi dezavantajlarına da yakalanan çok sayıda insan yer almaktadır. Sosyal medya, bankacılık, mahremiyet gerektiren alanlarda kişisel verilerin korunması önem taşır. Kişinin adı, soyadı, doğum yeri, doğum tarihi gibi verileri mahrem altında tutulmalıdır.

Mahrem altında tutulmayan ve kişilerin özel hayatları başkaları tarafından ele geçirildiğinde sahtekarlık ve dolandırıcılık gibi durumlar meydana gelebilir. Kişinin verilerini kullanan kimselerin tespit edilebilmesi için avukat devreye girer. Tespit edildikten sonra bilgileri yayılan kimse karşı taraf için dava açabilir. Suçlunun cezasını ödemesi için avukat tarafından müvekkil için savunma düzenlenir.

Bursa Avukat ile İcra Hukuku

İcra ve iflas hukukları günümüzde haciz, karşılıksız çek, menfi tespit gibi olayların takip edilebilmesi için önemli konuma sahiptir. Ev ya da iş yerine icra gelen bireylerin icra takibi avukatlar tarafından gerçekleştirilir. İcranın neden geldiği ve hangi tarafın haklı olduğu yapılan inceleme ve araştırmalar sonucunda tespit edilir.

İcra hukuku kapsamında Bursa avukat tarafından verilen hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Haksız kişinin borçlu olmadığının tespiti,
  • Alacaklı kişinin iflas takibinin yapılması ve davasının açılması,
  • Kredi sözleşmeleri için icra takibinin yapılması,
  • Karşılıksız çek ya da senede bağlı icra takibinin yapılması

Yukarıda yer alan maddelerde artış meydana gelebilir. Avukat seçiminizi doğru yaptığınız takdirde aldığınız hizmetten dava sonuna kadar fayda görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp