Tüketici Hukuku

Bursa ‘da tüketici hukuku avukatı olarak ayıplı mal veya hizmetlerden kaynaklı maddi ve manevi tazminat davaları, tüketici hakem heyetinde yapılan işlemler, bankalara ödenen dosya masraflarının iadesi gibi tüketici hukuku kapsamında her türlü hizmeti vermekteyiz.

İnternetin ve e ticaretin gelişmesi ile birlikte insanlar bu platformlar üzerinden online alışverişler yapmaktadırlar. Bu süreçte aradığımız her ürünü internet üzerinde görüp sipariş edebiliyoruz. Online satışlar neticesinde birçok kişi çoğu zaman satıcının baskısına, ürünün ayıplı olması veya kullanılmış olarak kendisine ulaşmasına tepki göstermektedirler. Bu sebeple ürün satın alan kullanıcılar satıcı firma ile anlaşmazlığa girip zaman ve maddi manevi açıdan yıpranmaktadırlar. Oysa ki ücreti karşılığından alınan bir ürün veya hizmet ne olursa olsun ayıplı olmamalı veya kullanılmamış olmalıdır.

Tüketici hukuku ve arabuluculuk hizmeti

Alışverişini tamamlayan kullanıcı genelde ürün kendisine ulaştığında bir sorun ile karşılaşırsa bunu önce satın aldığı platforma veya firmaya bildirmek zorundadır. Tüketici olarak haklarınızın size verilmediği düşünüyorsanız eğer Bursa ‘da Tüketici Hukuku konularında hizmet veren Avukat Büşra Mizen sizlere kanunen yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

Çözüm yolunu 2 seçenekte toplayabiliriz. Birincisi, arabuluculuk ikinicisi ise mahkeme yolu ile hak talebidir.

Bursa Tüketici Hukuku, Arabuluculuk Hizmeti

Arabuluculuk hizmeti adından da anlaşılacağı üzere iki tarafında dinlenmesi ve orta yolun bulunmasını ifade etmektedir. Satıcı ve alıcı arasındaki anlaşmazlıkların karşılıklı görüşme sonrası sürecin daha sağlıklı yoldan ilerlemesine katkı sağlıyoruz. Mahkeme süreçlerinin uzun, yıpratıcı ve maliyetli olması sonucu bu yöntem son zamanlarda yoğun olarak tercih edilmektedir.

Mahkeme Yolu İle Tüketici Hukuku

Anlaşma yolunda eğer herhangi bir netice sağlanamazsa süreç anlaşmazlığa ve çözümsüzlüğe uğrayacaktır. Bu tür durumlarda yapılacak her türlü mahkeme yolu başvurularında Bursa‘da bulunan Avukat Büşra Mizen sizlere tüketici hukuku adının da hukuksal olarak destek olmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi Tüketici ve Ticaret Mahkemeleri’nde sonuca erişemediğiniz durumlarda mutlaka bize ulaşın.

TIKLA ARA
WhatsApp