Bursa Avukat Hangi Çalışma Alanlarına Sahiptir?

Bursa avukat çalışmaları hız kesmeden ve ara vermeden devam etmektedir. Oldukça yüksek kaliteli ve profesyonel bir şekilde sunulan avukatlık hizmeti ile tanışma fırsatı elde edebilirsiniz. Aile hukukundan iş hukukuna, kişisel verilerin korunması hukukundan miras hukukuna, tüketici hukukundan icra ve iflas hukukuna, ceza hukukundan gümrük hukukuna varana dek tüm hukuki süreçlerde yanınızda olmaktadır. Hem hukuki yakinen takip etmekte hem de kişilerin haklarını tam olarak korumak için işlemleri takip altına almaktadır. Kolaylıkla iletişime geçebileceğiniz avukatlar sayesinde hizmet almak istediğiniz tüm hukuki süreçler için hizmet alabilirsiniz.

Bursa Avukat Hangi Çalışma Alanlarına Sahiptir?
Bursa Avukat Hangi Çalışma Alanlarına Sahiptir?

Bursa Avukat ile Aile Hukuku

Bursa avukat aile hukuku kapsamında hizmet sunmaktadır. Aile hukuku medeni hukuk kapsamında yer almaktadır. Aile kuruma ilişkin tüm durumlar ve konular da ilgi alanıdır. Medeni hukukla birlikte ele alınarak yapılması gereken işlemler yapılır ve sorunlar çözülür. Aile hukuku kapsamında hizmet veren avukatlar bu alanda uzman oldukları için tercih edilir. Aile hukuku konuları arasında ise mal rejimleri ve tafsiyeleri, aile konutu şerhleri, babalık ve soy bağı işlemleri, evlat edinme süreci, velayet davaları, çocuğun nafaka hakkı, vesayet, kayyum, yasal danışmanlık, yardım nafakası, kadın hakları ve çocuk hakları yer almaktadır. Her konuda uzmanlığa sahip olan avukatlar ile görüşme sağlanarak her bir sorunun çözümüne yönelik çalışmak mümkündür.

 

Bursa Avukat ile İş Hukuku

Son derece aktif bir şekilde hizmetine devam eden Bursa avukat iş hukuku kapsamında da hizmet sunmaktadır. Hukuki yükümlülüğün ortaya çıkardığı ve genel itibariyle işçi ve işveren arasındaki bağın sağlandığı hukuk türüdür. Tüm düzenlemeler yasal gerekçeler kapsamında ele alınır. İş hukuku kendi içerisinde bireysel iş hukuku ve toplu iş hukuku olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İş hukukunun özellikleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • İşveren ve işçi arasında emek karşılığı yer alır ve bunun ihmal edilmemesi gerekir.
  • İş hukuku kapsamında işçinin hakları en baştan koruma altına alınır ve detaylı bilgilendirmeler yapılır.
  • İş hukuku dikkate alınarak işçinin şahsına öncelik tanınır.
  • İşveren ve işçinin karşılıklı olarak sorumluluklarına dayanan ilkeler mevcuttur.
  • İş hukuku genel olarak özel hukuka ait kriterler de barındırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp