Bursa Avukat ile Aile Hukuku

Bursa avukat günümüzde en çok baktığı davalar arasında aile hukuku yer almaktadır. Aileye ilişkin her durum ve konuların ele alındığı aile hukukunda sorunlar kısa sürede çözüme ulaştırılmaktadır. Aile hukuku medeni hukukun içinde yer alan konulardandır. Aile içi anlaşmazlıklar, mal rejimi, evlat edinme, velayet, kadın hakları, çocuk hakları gibi geniş kapsamda hizmet verilmektedir.

Bursa Avukat ile Aile Hukuku
Bursa Avukat ile Aile Hukuku

Yeni aile kuran ya da aile içinde sonradan ortaya çıkan anlaşmazlıklardan dolayı bazı problemler ortaya çıkabilir. Aile hukuku kapsamında yer alan tüm hizmetlerde müvekkilin hakları korunması için çalışmalar sürdürülür. Müvekkil her zaman ön planda tutulur. Aile içi sorunlar yaşıyorsanız avukat tarafından danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz.

Bursa Avukat ile İş Hukuku

Bursa avukat iş hukuku kapsamında işçi ve işveren arasında yaşanan sorunların çözümlenmesi için hizmet sunmaktadır. Bireysel ve toplu iş hukuku olarak ikiye ayrılmaktadır. Hukuk kuralları kapsamında incelenen meselelerde anlaşmazlıklar mahkeme üzerinde çözülebilmektedir. İşçi ya da işverenin açabileceği davanın hukuksal olarak ilerlemesi için avukat görev almaktadır.

Bireysel iş hukukunda küçük işletmelerde meydana gelen sorunlar ele alınır. Çalışma koşulları, ikramiye, tazminat, ücret sözleşmesi, sosyal haklar ya da ek ödemeler ile ilgili konular bireysel iş hukukunda yer alır. Toplumsal iş hukukunda ise daha büyük işletmelerde yaşanan sorunlar ön plandadır. İş hukukunun özellikleri dışında yaşanan olaylarda haklı olan tarafın hakkına kavuşması sağlanır.

Bursa Avukat ile İş Hukukunun Önemi

İşçiler çalıştığı kurumlarda hakkettikleri ücret ve diğer hizmetlere sahip olmak isterler. Bazı durumlarda işveren tarafından kaynaklı sorunlar yaşanabilir. Bu durumda işçi alın teriyle kazandığı geliri için dava açabilir. Davadan işçinin hakkına kavuşabilmesi için avukattan destek gerekebilir. Ya da tem tersi durumlarda işverenin haklarına koruma yapılır.

Bursa avukat ile iş hukuku günümüz şartlarında önemli bir yere sahiptir. İşçi ve işveren arasında yaşanan olayla karşılıklı değerlendirme sürecine girdikten sonra mahkemeye ilerler. İş hukukunda her zaman işçiye öncelik tanınır. İş yerinde olaya şahit olan tanıkların ve kayıtların incelemesi yapılmadan süreç yürütülmez. Bu nedenle avukatın yapacağı her araştırma ve inceleme adımı büyük önem taşır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp