Bursa İş Avukatı ile İş Hukukunun Önemi

Bursa iş avukatı, işveren ve işçi arasında meydana gelen ilişkilerin düzenlenmesini sağlamaktadır. Önemli bir yere sahip olan işçi ve işverenin konumu hukuk önünde eşit mesafede yer almaktadır. İş hukukunun önemi günümüzde büyük bir yere sahiptir. İş avukatı da hem işçinin hem de işverenin haklarına kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Her iki tarafın da yükümlü oldukları konular hukuk kapsamında belirlenmektedir.

Bursa İş Avukatı ile İş Hukukunun Önemi
Bursa İş Avukatı ile İş Hukukunun Önemi

İş hukuku, taraflardan her ikisinin de mağdur olmaması açısından düzenlemeler içermektedir. Haksız yere işçinin işine son verilmesi durumunda avukat devreye girmektedir. İşçi genellikle daha üst planda yer alır. Pek çok davaya bakan iş avukatı müvekkilin işçi ya da işveren fark etmeksizin temsil edilmesini sağlar.

Bursa İş Avukatı Bireysel Davalar

Bursa iş avukatı, bireysel iş hukuku kapsamında da hizmet sunmaktadır. Geniş bir hukuk kapsamı olan iş hukuku, bireysel ve toplu olarak iki farklı şekilde yer almaktadır. Bireysel davalarda genellikle küçük işletmelerde meydana gelen problemler yer almaktadır. İşletme ve işçi arasında sosyal haklar, ücret sözleşmesi, komisyon, çalışma koşulları, ek ödeme gibi konular bulunmaktadır.

Anlaşmazlıkların hukuki boyutta incelenmesinde iş avukatının önemi büyüktür. Bireysel davalar daha kısa sürede sonuçlanabilmektedir. İşçi tarafından açılan davalarda, işverene de hukuki açıdan destek sağlanmaktadır. Davaların ciddi problemler meydana gelmeden sonuçlanabilmesi için iş avukatı devreye girmektedir.

Bursa İş Avukatı Toplu iş Hukuku Davaları

Toplu iş hukuku davaları bireysel davaların dışında daha geniş kapsamlıdır. Bu davalarda daha çok büyük işletmeler yer almaktadır. İşletme ne kadar büyük olursa dava sürecinde daha fazla birey ile muhatap olunmaktadır. Toplu iş hukukunda işçinin şahsına her zaman öncelik sağlanmaktadır. Kanunlar gereği işçi ön planda yer alır.

İş avukatının yanı sıra davalarda arabuluculuk görüşmesi de önem taşımaktadır. İş avukatı gerektiği takdirde arabuluculuk hizmeti de sunabilmektedir. Bursa iş avukatı toplu iş hukuku davasında tanıkların ve iş yerinin kayıtlarının incelenmesini de yapmaktadır. İşçi haksız yere işten feshedildiğinde işverene göre daha karlı konumda yer alır. İş avukatı ile toplu iş hukuku davaları da kolaylıkla sonuçlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp