Bursa Boşanma Avukatı Görevleri

Bursa boşanma avukatı görev bakımından oldukça geniş kapsamda hizmet sunmaktadır. Bir boşanma davasında tüm süreçte baştan sona kadar önem taşıyan pek çok nokta yer almaktadır. Boşanma avukatının en başlı görevlerinden biri dava başlatarak mahkemeye sunmaktır. İkili ilişkinin hukukun ilkelerine uygun olarak çözüme kavuşturulmasını sağlamaktır.

Bursa Boşanma Avukatı Görevleri
Bursa Boşanma Avukatı Görevleri

Avukatın görevi dava sonuçlanana kadar devam etmektedir. Kişilerin maddi ve manevi haklarını tespit ederek hakim karşısında boşanmanın gerçekleşmesini sağlamaktadır. Avukat ve müvekkil arasında daima iletişim sağlanmaktadır. Mahkemeye beyan edilen ve kesinleşen davada boşanma avukatı süreci başından sonuna kadar takip etmektedir. Davanın avukat desteği ile devam etmesi ortaya çıkabilecek hak kayıplarının önüne geçmektedir.

Bursa Boşanma Avukatı ile Özel Hizmet Seçeneği

Bursa boşanma avukatı, anlaşmalı boşanmaların dışında olağanüstü durumlarda da hizmet vermektedir. Evli çiftler arasında yaşanan ciddi sorunlarda boşanma avukatı zaman kaybı yaşanmadan devreye girmektedir. Örneğin; çiftlerden birinin diğer tarafından şiddete maruz kalması, aldatılması, terk edilmesi gibi durumlarda özel hizmet seçeneği devreye girmektedir.

Boşanma avukatından özel olarak da hizmet alınabilmektedir. Özel hizmet içeriğinde müvekkilin tüm hak ve talepleri ön planda yer alır. Bu durumda kişisel hakların da korunmuş olması sağlanmaktadır. Dava sürecinde özel bir durum ile karşı karşıya kalan avukat ise konu hakkında müvekkili bilgilendirmektedir. Hakim karşısında tek başına cesaret edemeyen ve haklarını savunamayan kişiler avukat desteği alabilirler.

Bursa Boşanma Avukatı Tazminat Süreci

Tazminat davası, boşanma davasından sonra meydana gelen durumlar arasında yer almaktadır. Çiftlerden birinin diğerinden talep ettiği tazminatta da boşanma avukatı yer alabilmektedir. Tazminat davası; maddi, manevi ve müşterek olarak üç farklı alanda değerlendirilmektedir. Hukuki boyuta taşınan tazminat isteği kanun ve ilkeler sonucunda belirlenerek mahkemeye taşınmaktadır.

Boşanma ve tazminat davasının kısa sürede sonuca varabilmesi için avukatın devreye girmesi gerekmektedir. Bursa boşanma avukatı bireyin kendini daha güvende hissetmesine yardımcı olur. Müvekkili en iyi derecede savunarak mağdur olmaması için gereken çaba gösterilmektedir. Deneyim ve tecrübenin devreye girdiği tüm davalar daha kolay ilerlemektedir. Özgür irade ile tazminat davası açamayan taraf avukat desteği ile rahatlıkla açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp