Tazminat Hukuku Nedir?

Hukukun öznesi olan kişinin menfaat ve haklarının üçüncül kişi ya da kurumlar tarafından zedelenmesi sonucunda oluşan zararın giderilmesi ve ödeme sürecini kapsayan hukuk dalına tazminat hukuku denir. Geniş yelpazede yer alan tazminat hukuku, Bursa avukat hizmetleri kapsamında sizlere her konuda yardımcı olmaktayız. Kamu kurumlarını ilgilendiren konular, haksız gözaltı tazminatlarında olduğu gibi tazminat hukuku kapsamında yer alır. Haksız fiil, iş kazası, bedensel yaralanma, komşuluk hukuku, trafik kazası gibi konular da tazminat hukuku kapsamında yürütülmektedir. Aynı zamanda sözleşmeye aykırı oluşan durumlarda ortaya çıkan tazminat hakkı, işçi çalıştırmanın sorumlulukları, mal sahiplerinin görev ve sorumlulukları da farklı kanunlar ile düzenlenerek özel hukuk konuları kapsamında yürütülmektedir. Her ne kadar özel hukuk kapsamını içerse de bu durumlar aynı zamanda hukukun dallarının bir konusu olarak ele alınmaktadır.

Tazminat Hukuku Bursa Avukat Hizmetleri

Tazminat hukuku Bursa avukat hizmetleri hukuk sisteminde geçerli olan kavramlar değil ise halk arasında Tazminat davalarında tecrübeli avukatları ifade edebilmek adına yaygın bir şekilde kullanılan sıfatları içerir. Genel anlamda tazminat hukukunun ele aldığı konuları günlük hayatımıza direkt olarak müdahale eden ve hayatımızın geri kalanını şekillendiren konuları kapsadığı için hak kayıplarının yaşanmaması ve mümkün olan en iyi sonuçların elde edilmesi için uzman bir avukat desteğine ihtiyacınız var. Her konuda olduğu gibi tazminat davaları içinde Bursa avukatlık bürosu olarak sizlere en hizmeti sunuyoruz.

Tazminat Hukuku Nedir?
Tazminat Hukuku Nedir?

Tazminat Davaları Çeşitleri

Bursa avukat bürosu olarak tazminat davalarının da her hukuk dalında olduğu gibi çeşitleri yer alır. Bu başlıca davalar şu şekildedir;

  • Destekten yoksun kalma tazminatı
  • Manevi tazminat
  • Cenaze masrafları
  • Tedavi masrafları
  • Geçici iş görmezlik raporu
  • İş gücü kayıpları tazminatı
  • Araç maddi hasar tamirat bedeli
  • Araç değer kaybı tazminatı
  • Araç pert bedeli
  • Araç hurda bedeli

Gibi konuları içermektedir. İhtiyacınız olan her noktada bizimle iletişime geçebilirsiniz. Deneyimli kadromuz ile sizleri memnun edecek sonuçlar için mücadele veriyor, dava süreçlerini sizler için kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Her konuda bizlerden randevu alarak detaylı bilgi almanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp