Hukuki İşleri Kolaylaştıran Bursa Avukat

Bursa avukat, hukuki işlemleri kolaylaştırmak için üst düzey hukuk bilgisine sahiptir. Tüm olayları yorumlamak için hukuk kurallarını teknik biçimde göz önünde bulundurur. En karmaşık olayları hakkaniyetli biçimde çözecek hukuki tecrübeye sahiptir. Davalar, ceza davaları, idari davalar, kamu davaları, tespit davaları, boşanma davaları, edim davaları, tazminat davaları gibi örnekleri kapsar. Hukuk, adaleti ve toplumsal düzeni sağlar. Avukat, savcı ve hakim hukuk düzeninin sac ayaklarıdır. Bulunduğu ildeki baroya kayıtlı olan avukat, kişiler arası uyuşmazlıklarda mahkeme aşamasından başlayarak hakkın teslim edilmesine kadar süreci yürütür. Avukat, duruşmaya katılıp davayı takip etmenin dışında hukuk danışmanı olarak da görev yapar. Bunun dışında zabıt katibi, hakemlik, mübaşirlik, noterlik, arzuhalci, arabuluculuk görevlerini de yerine getirme hakkı vardır.

Hukuki İşleri Kolaylaştıran Bursa Avukat
Hukuki İşleri Kolaylaştıran Bursa Avukat

Boşanmada Hangi Mallar Paylaşılmaz? Boşanmada Hangisi Paylaşılır?

Boşanma sırasında mal rejimi tasfiyesi yapılır. Gençler mal ayrılığını seçebildiği gibi mal birliği de seçme şansları vardır. Evlilik sonrası edinilmiş mallar, yani evliliğin başlama tarihinden itibaren edinilen mallar eşit biçimde paylaşılır. Eşler isterse bazı malları reddedebilir, talep edebilir veya eşit paylaşabilir.

  • Ev
  • Araba
  • Ev eşyaları
  • Ziynet eşyaları
  • Kişisel eşyalar
  • Çocuk eşyaları

Tapu ve ruhsat kimin üzerine olsun, evlilik boyunca edinilen tüm mallar kadın ve erkek arasında eşit olarak paylaştırılır. Bursa avukat, boşanma davası ve tüm davaları hukuki süreçleri kolaylaştırmaktadır.

Boşanma Kaç Ay Sürer? Boşanma Kaç Celsede Biter?

Anlaşmalı boşanmaların sonuçlanması daha kısa sürer. Çekişmeli boşanmalar ise daha uzun sürebilmektedir. Anlaşmalı boşanmalar, zorlayıcı ve aksi bir durum yoksa tek celsede biter. Kararın sonuçlanması 1 ve 4 ay arasında sürebilir. Çekişmeli boşanma davası ise 8 ve 12 ay aralığında değişebilir. En hızlı boşanma, anlaşmalı olarak 2-3 ay içinde gerçekleşir. Tek celsede boşanma gerçekleştikten sonra Adalet Bakanlığı tarafından dava sonuçlanma süreci 40 gündür. Nüfus kayıtlarına geçerek nüfus cüzdanı değişmesi 7 gündür. Çekişmeli boşanma davaları ise 5-6 celsede biter. Kişiden kişiye değişir. Avukat, en kolay ve hızlı biçimde davayı sonuçlandırmak için uğraşır. Bursa avukat hukuki işleri kolaylaştırır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp