Bursa’daki En İyi Hukuk Büroları

Avukatlık faaliyetleri Bursa Hukuk Bürosu vasıtası ile yürütülmektedir. Danışmanlık hizmeti sunan büromuz aynı zamanda açılmış olan davalar varsa bu davaların takip sürecini de yürütmektedir. Avukatlık ofisi olarak da adlandırılan bu mekanlarda kamu hizmeti sunulmaktadır. Avukatlar bu alanlarda mesleki çalışmalar yapmaktadır. Avukatların çalışma alanları olan hukuk büroları kamu hizmetinin yanı sıra nitelikli özel hizmet de vermektedir. Barolara kaydı olan avukatlar bu sayede mesleklerini icra edebilirler. Hukuk bürosu açmak için de baroya kayıt olmak şarttır. Ülkemizin her bir ilinde baro bulunmaktadır ve Bursa Barosu’na hangi avukatların kayıtlı olduğunu kontrolünü de yapabilirsiniz.

Bursa Hukuk Büroları ve Uzmanlık

Bursa Hukuk Bürosu olarak büromuz da baromuza kayıtlıdır. 1136 sayılı Avukatlık Kanunu gereği avukatlar bağımsız tutulmaktadır. Bu kanunda avukatların mesleklerini nasıl icra edecekleri, müvekkillerine verecekleri hizmetin kapsamı vb. yer almaktadır. Avukatlık ruhsatına sahip olan ve baroya kayıtlı olan her bir avukatın müvekkilini yargı makamları önünde temsil hakkı bulunmaktadır. Günümüzde avukatlık aslında sorun çözme sanatı olarak görülmektedir. Hukuki sorunlara analizler ve çeşitli yaklaşımlar ile birlikte çözümler üretilmektedir. Çalışma alanı seçme zorunluluğu olmayan avukatlar kendilerini geliştirmek istedikleri alanda serbest bırakılmaktadır. Avukatların herhangi bir davaya bakma ya da uyuşmazlığı çözme noktasında dayatılması da suç olarak kabul edilmektedir.

Bursa Hukuk Bürosu Nasıl Çalışıyor?

Bursa’daki En İyi Hukuk Büroları
Bursa’daki En İyi Hukuk Büroları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ya da vatandaş olmayan kişilere etik ilkelere göre Bursa Hukuk Bürosu olarak hizmet sağlanmaktadır. Faaliyetlerini yürütürken büromuz da titizlikle avukatlık mesleğinin ilkelerini uygulamaktadır. Avukatlık meslek etikleri, Avukatlık Havana Kuralları ve Avrupa Birliği Meslek Etik Kuralları kapsamında avukatların faaliyet göstermesi gerekmektedir. Avukatların müvekkilleri ile arasında şeffaf bir ilişki bulunmalıdır. Meslek etiği ilkelerine göre işini yapması gereken avukatlar ana hatları ile müvekkillerine bilgi sunmalıdır. Ayrıca yapılacak iş noktasında da müvekkile bilgi verilmelidir. Yine iş öncesinde masraflar müvekkile aktarılmalıdır. Müvekkillerin onayı sonrasında işe başlanmalıdır. Ayrıca hukuk bürolarında çalışmakta olan avukatların da bilgileri gizli tutma yükümlülüğü bulunmaktadır. Tüm bu kurallara riayet ederek çalışması gereken avukatlar hukukun her alanında faaliyet göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TIKLA ARA
WhatsApp