Bursa Gayrimenkul Avukatı

Bursa gayrimenkul avukatı meslek hayatı boyunca topladığı tüm birikim sayesinde müvekkillerini bu davalarda üstün kılar. Gayrimenkul davaları çok geniş çaplı olarak vatandaşın karşısına çıkabilir. Gayrimenkul davaları taşınmaz anlamını alan malların hukuki olarak bir sürece girmesi olarak adlandırılabilir. Burada genelde tarafların karşılıklı olarak mallarında anlaşmazlıklar yaşanması sonucu ortaya çıkmaktadır. Gayrimenkul avukatı ise karşılıklı olarak bu anlaşmazlığa giren kişilerin haklarını savunmak için görev alır.

Gayrimenkul Avukatının Alanları

Bursa gayrimenkul avukatı bu bölgedeki mal anlaşmazlığına giren insanlara yardımcı olmaktadır. Türkiye’nin her yerinde de olduğu gibi Bursa’da da mal anlaşmazlıklarına girilmektedir. Fakat bu tek bir konuyla bağlantılı değildir. Gayrimenkul çok geniş çaplı bir alan olduğu gibi, bu alanda görev alan avukatların yaptığı görevler de oldukça geniş çaplıdır. Avukatlar genel olarak her davaya bakabildiği için diğer bilgi ve tecrübelerini bir araya getirerek gayrimenkul davalarında müvekkillerinin hakkını sonuna kadar savunur. Gayrimenkul davalarının çeşitleri aşağıda listelenmiştir;

  • Önalım (şufa) davaları,
  • Ortaklığın giderilmesiyle açılan davalar,
  • Tespit davları,
  • Müdahalenin men edilmesiyle yapılan davalar,
  • Tapunun iptal edilmesiyle sonuçlanan davalar,
  • Geçit hakkının kurulması ile ilgili davalar,
  • Ecri misil davaları,
  • Oluşturulan tapu kayırlarının düzenlenmesinin istenmesiyle çıkan davalar,
  • Tahliye davaları da gayrimenkul avukatlarının baktığı davalar arasındadır.

Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul hukuku çok geniş çaplı bir alan olsa da aslında temelde mal anlaşmazlıkları vardır. Bazı inşaat sözleşmelerinde, şahsi hak tesisi isteyen kişilerde, kiralama işlemlerinde, kat karşılığında yapılan inşaat sözleşmelerinde, mal alım ve satım işlemlerinde çıkan anlaşmazlıklara gayrimenkul avukatları bakar. Bu alanda çok fazla dava olduğu için gayrimenkul avukatlarına da düşen görev yükü artmıştır.

Gayrimenkul Avukatlığı

Bursa Gayrimenkul Avukatı
Bursa Gayrimenkul Avukatı

Bursa gayrimenkul avukatı bu çevrede aslında çok görev alır. Bursa ili diğer alanlarda da gelişmiş bir şehir olmasıyla beraber inşaat sektöründe de çok gelişmiştir. Gayrimenkul davaları ise inşaat sektörüyle ilgilenen kişiler sonucu çıkan davalar olduğu için bu bölgelerde gayrimenkul avukatına da çok ihtiyaç olabilmektedir. Gayrimenkul avukatları davanın neden çıktığını detaylı bir şekilde araştırdıktan sonra müvekkilinin hakkını ne açıdan koruyacağını da düzenlemektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp