Bursa ‘da iş hukuku alanında Avukatlık hizmeti veren Avukat Büşra Mizen işçi ve işverenlere hukuki hizmet vermektedir. İş hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklarda işçi ve işverenlerin Bursa da iş hukuku alnında görev yapan bir avukat olarak Av. Büşra Mizen Avukatlık ofisinden taleplerinizi karşılamaktadır. İş hukuku departmanımız, işçi ve işveren müvekkillerimize kısa sürede en etkili çözümleri sunmaktadır. Avukatlık büromuzdan hazırladığımız iş hukuku alanındaki yazılarımızla sizlere sitemizden bilgilendirme yazılarımızı paylaşıyoruz.

Bursa ‘da İş Hukuku İçin Avukat Büşra Mizen Neler Yapar ?

Bursa ‘da iş hukuku alanında avukatlık görevini yerine getiren Av. Büşra Mizen işçi ve işverenlere iş hukukundan kaynaklanan uyuşmazlıklarda iş ve dava takibi, icra takipleri, arabuluculuk hizmetleri ve hukuki danışmanlık hizmetleri vermektedir. Herhangi bir hukuki ihtilafta hak kaybına uğramak istemeyen işçi ve işverenlerin tüm süreçleri Bursa ‘da Avukat, işçi işveren davalarında gerçekleşen davaların takip edilmesi son derece önemlidir. Yapılması gereken bir işlemin hiç yapılmaması veya eksik ve geç yapılması durumunda telafisi güç zararlar doğuracaktır. Bu nedenle alanında Bursa ‘da işçi ve işveren arasında avukat olarak gerekli tüm danışmanlık hizmetlerini sunuyoruz.

İşçi ve işveren arasındaki anlaşmazlıklarda sizleri Bursa ‘daki avukatlık büromuza bekliyoruz. Çünkü anlaşmazlıklar ha kayıplarına sebep olmaktadır. Çalışanların, işten çıkarılmaları ya da kendi istekleri ile işten ayrılması durumunda kanunen bir çok hakkı bulunmaktadır. İşçiler bu haklarını bilmedikleri için hak kayıplarına uğramaktadır.

Bursa 'da İş Hukuku

İşçi Hakları Nelerdir?

Kanunen işçi, kanunun belirlediği hak ve sorumluluklara sahiptir. İşçilerin sahip olduğu haklardan bahsedelim.

 • Maaş: En temel haktır ve zamanında almak gibi bir hakka sahiptir.
 • Sosyal Sigorta: Kendi haricinde bakmak zorunda olduğu insanlar için kesinlikle sigortalı olması gerekir. İşveren işçiyi çalıştırmaya başladığı günden itibaren sigortasını yaptırmak zorundadır.
 • Kıdem Tazminatı:  İşçilerin işveren tarafından keyfi sebeplerle işten çıkarılması ya da haklı sebeplerle işten ayrılması durumda işverenden alacağı paradır.
 • İhbar Tazminatı: Hem işçiyi hem de işvereni ilgilendiren bir durumdur. İşçi işten çıkmadan önce, işveren de işçiyi çıkarmadan önce haber verme sorumluluğunda olmalıdır. Aksi durumda mağdur olan tarafın dava açma hakkı oluşur.
 • İş Arama Hakkı: İşçi hakları arasında yer alır ve işçiyi işten çıkaran işveren, işçiye işten çıkarıldığını bildirdikten sonra iş arama izni vermek zorundadır. Bu iş arama izni iş saatleri içerisinde olup herhangi bir ücret kesintisi yapılamaz.
 • Yıllık Ücretli İzin: Kanunen işçilerin dinlenme hakları vardır. Yıllık izin süresi o iş yerinde ne kadar süre çalıştığınıza bağlıdır.
 • Hafta Tatili: İşçi hakları kapsamında işçinin en az haftanın bir (1) günü ücretli izin hakkı bulunmaktadır.
 • Ara Dinlenmesi: İşçiye gün içerisinde dinlenmek için süre tanınır. Bu dinlenme türü işçi hakları arasındadır. Ara dinlenme süreleri, bir işçinin günlük çalışma saatine bağlı olarak belirlenmiştir. Ancak, mesai süresine dahil edilmemektedir.
 • Resmi Tatil ve Bayram Tatilleri: İşçinin resmi tatilde ve bayram günlerinde tatil yapma hakkı vardır. Bu günlerde çalışan işçi işverenden misli ile ücret talep etme hakkına sahiptir.
 • Maddi-Manevi Zararların Tanzimi: İşçi, iş yerinde yaşanan bir iş kazası sonucunda ortaya çıkan maddi zararlarının giderilmesini talep edilir.
 • İşe iade hakkı: Haklı bir sebep olmaksızın işten çıkarılan işçi işe iade için dava açabilir. Mahkeme gerekli görürse işçi işine geri iade edilir. Eğer firma işçiyi işe almazsa yüklü ödeme yapmak zorunda kalacaktır.

Bursa ‘da İş Hukuku’ndan Kaynaklanan Davalar Nelerdir ?

İş hukukundan kaynaklanan davalar çok çeşitlidir. Bunlardan bazıları şunlardır;

 • İşe iade davaları
 • İşçilik alacakları davaları
 • Kıdem, ihbar tazminatı davaları
 • Hizmet tespiti davaları
 • İş kazası ve meslek hastalığı davaları

Bursa ‘da iş hukukunda iyi bir avukat bulmak isteyen kişiler alanında uzman bir kadro ile davalara girmek ister. Bursa ‘da ki Avukatlık büromuzdan size her alanda eksiksiz hizmet vermek için bekliyoruz. Eğer siz de Avukat Büşra Mizen’e ulaşmak istiyorsanız Bursa Osmangazi ‘deki Avukatlık büromuza bekleriz.

Bursa ‘da İş Hukuku Avukatı olarak, sunduğumuz hizmetler ile sizleri en kısa sürede mahkeme sonucuna taşıyoruz. Bursa avukatlık bürosu olarak sizlere iş hukuku davalarında hizmet veriyoruz.

2 yorum “Bursa ‘da İş Hukuku”

 1. İşveren ayın 11 inde sözlü olarak işten çıkardı 12 sinde ihtar çektim alacaklarımı 7 iş günü içerisinde versin diye
  İşverende 12 sinde ihtar çekmiş ayın 7-8-9 unda devamsızlık yaptı diye
  Bu durumda mağdur edilmemek için ne yapmalıyım

  1. Merhabalar, sorunuzun cevabı için daha fazla bilgiye ihtiyacımız var. Bu nedenle daha detaylı bilgi için telefon numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. 0538 8988391

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp