Bursa Boşanma Avukatı ile Nafakanızı Alabilirsiniz!

Bursa boşanma avukatı tüm davalarda olduğu gibi nafaka davalarında da fazlasıyla yanınızdadır. Evliliklerini yürütemeyecek kişilerin verdiği karar sonucu yargı yolu ile resmen ayrılmaları sonrası eşten alınan belli bir miktar ödeneğe nafaka denmektedir. Nafaka hakkının olduğu ve olmadığı durumlar vardır. Bu durum ve gerekçeler sağlandığı taktirde nafaka alabilme şansınız vardır. Nafakaların alınıp alınmamasının en büyük etkenlerinden biri de boşanma sebebinin ne olduğudur. Bu tür konuların tamamını ve daha fazla detayını avukatınızdan özellikle öğrenip nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Profesyonel ve özverili bir avukatla çalışmanız sizin için faydalı olacaktır.

 

divorce or legal problems concept. documents or papers filing, child custody, family law. man and woman sitting depressed at the attorney or lawyer office

Bursa Boşanma Avukatı ile Çekişmeli Boşanma Davaları

Boşanma davalarında çiftler birbirlerine karşı sevgi ve saygılarını yitirmiş fakat medeni bir şekilde boşanma kararı almışlar ise bu tür durumlarda genellikle anlaşmalı boşanma yapılmaktadır. Anlaşmalı boşanmaya yanaşmayan kişiler aralarında oluşan sorunun devam etmesinden dolayı dava seyrini ve sürecini olumsuz yönde etkileyerek boşanma sürecini uzatmaktadır. Çekişmeli boşanmaların nedenleri, özellikle şiddet ve ihanet içerikli olduğundan taraflar birbirlerine karşı daha sert ve daha kırıcılardır. Bu tür çekişmeli davalarda size anayasaya uygun bir şekilde temsil edecek ve sonucun nihai bir karara varmasını sağlayacak bir avukatla çalışmanız sizin için en doğrusu olacaktır. Bursa boşanma avukatı bu gibi durumlarda elinden geleni yapıp en kısa sürede davanızın sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.

 

Bursa Boşanma Avukatı Avantajları

Birçok kişinin boşanma davalarında en büyük temennisi kısa ve zahmetsiz sürmesidir. Çiftlerin birbirleriyle anlaştığı takdirde oldukça kolay bir biçimde boşandıkları bilinmektedir. Bu tür durumlarda çalıştığınız avukatın da dava seyrine katkısı oldukça fazladır. Haklarınızı anayasaya uygun bir şekilde mahkeme karşısında savunarak içinde bulunduğunuz durumdan sizi avantajlı bir şekilde çıkaracak olması yargı karşısında sizi bir adım önde tutacaktır. Bursa boşanma avukatı tüm tecrübesi ve profesyonelliği ile yanınızda olacak ve davanın başlangıcından sonuna kadar size destek verip sizi en iyi şekilde temsil edecektir. Dava içerisinde avukatınızın ön planda olması ve sizinle birlikte hareket etmesi yükünüzü hafifletecek ve stresinizi azaltacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp