Bursa Avukatının İlgilendiği Ceza Hukuku

Ceza Hukuku oldukça kapsamlı bir konudur ve haksızlık doğuran insan davranışlarının hangilerinin suç sayılması, hangi koşullar altında işlendiğinde suç doğurduğunu ve suç oluşturan bu davranışların ortaya çıkmasında kişiye ne tür yaptırımlar uygulanacağını belirleyen bir hukuk dalıdır. Müdahil olduğunuz suç eylemlerinde Bursa avukat haklarınızı savunarak ve koruyarak sizleri yargı önünde temsil edecek ve sizi davaların sonuçlandığı neticeye göre yönlendirecektir.

Ceza hukuku davalarında suçlu ya da mağdur konumunda olmanız avukattan destek almanızı engellememektedir. Her daim avukatın sunduğu önerilere uyarak davadan karlı ya da en az ceza ile çıkabilirsiniz. Suç işleyen kişi toplum ve devlet kurallarına aykırı davrandığı için hakkında yaptırımların yapılması devlet tarafından uygun görülmüştür.

Bursa Avukatının İlgilendiği Ceza Hukuku
Bursa Avukatının İlgilendiği Ceza Hukuku

 Ceza Hukuku İlkeleri

Kamu hukuku içerisinde yer alan ceza hukuku davalarında her zaman uzman desteği alınmalıdır. Bursa avukat bu konuda kaliteli ve profesyonel bir hizmet sunar. Ceza hukukunda en temel kanunlar devletin belirlediği suç işlemleri ve suç eyleminden sonra kişiye hangi tür yaptırımların uygulanacağıdır.

Ceza hukukunun ilkeleri ise aşağıda yer almaktadır;

  • Kabahat ve cezada kanunilik ilkesi
  • İdarenin düzenleyici işlemleriyle kabahat ve ceza konulamaması
  • Kabahat tanımlarının açık olması
  • Örf ve adetle kabahat ve ceza konulamaması
  • Kıyas yasağı
  • Ceza kanunlarının geçmişe yürütülmesi yasağı

Ayrıca ceza hukukunun alt disiplinleri de bulunur. Bunlar maddi ceza hukuku ve genel ceza hukukudur.

 Bursa Avukatının Ceza Hukuku Fiyatları

Ceza hukukunda öldürme, taciz, cinsel saldırı, hakaret, hırsızlık, işkence ve rüşvet benzeri kabahatler yer alır. Ceza mahkemesi ise suç teşkil eden eylemin yapıldığı şüphesi ile başlamakta ve şüphelinin lehine ya da aleyhine karar verilene kadar devam eden bir süreçtir. Ayrıca davanın devam ettiği süreçte kişilerin gerçekte suçlu olup olmadığını, eğer suçlu ise yaptırımın ne olacağını belirlemektedir.

Bursa avukat fiyatları ise davanın sürecine göre değişebilir. Ancak avukatsız katılacağınız her mahkemede haklı dahi olsanız süreci doğru yönetemeyeceğinizden dolayı kaybetme ihtimaliniz oldukça fazladır. Bu sebeple uzman avukat desteği almanız her türlü sizin yararınıza olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp