Bursa Avukat Hizmetlerinde İş Davalarında Zorunlu Arabuluculuk Nedir?

Arabuluculuk hizmeti son 8 seneyi kapsayan bir terimdir. Bu değişimle beraber artık uyuşmazlığın tarafı olanlar mahkeme görmeden karşılıklı, en doğru anlaşma yoluna gidebiliyor. Bu konuda yardımcı olacak kişi yine Bursa avukat arabulucularıdır. Bursa avukatlık hizmeti kapsamında ihtiyacınız olan tüm arabuluculuk hizmetlerini sizler için gerçekleştiriyoruz. Etkili, hızlı ve kesin sonuç almak adına zorunlu arabuluculuk ile beraber ihtiyari arabuluculuk olarak isimlendirilen iki farklı hizmet kolu yer alır. Bahsi geçen bu kanun çerçevesinde iş hukuku kapsamında ticaret davalarına giren davalarda oluşan uyuşmazlıklar için dava yoluna gidilmeden önce arabuluculuk hizmetinin görülmesi şartı vardır. Şayet bir arabuluculuğa gitmeden önce dava açılmaz ise mahkemeler artık dava şartı yokluğu gerekçesiyle red işlemleri uygulayabiliyor.

Bursa Arabuluculuk Fiyatları
Bursa Arabuluculuk Fiyatları

Bursa Avukat Arabuluculuk Hizmetleri Fiyatları

Sorunun çözülmesi ya da hukuki uyuşmazlıklarda görülen davalarda uyuşmazlığın ortadan kaldırılması amacı ile ihtiyari ve zorunlu bir şekilde görülmesi gereken arabuluculuk hizmet tarife sistemi bulunmaktadır. Saatlik olarak değerlendirilen bu hizmet kapsamında belirlenen ücretlerin ilk 2 saati Adalet bakanlığı tarafından ödenir. Bu tarife taraf sayısına göre de değişiklik gösterebilir. Genel anlamda işçi-işveren ve aile hukuku uyuşmazlıklarında işlenen bir uygulama olarak karşımıza çıkar. Bursa avukat hizmetleri konusunda deneyimli ekibimiz sizlere en kısa sürede sonuca ulaştırmayı hedefliyor. Tüm süreçlerinizi kolaylaştırmak ve etkili sonuca ulaştırmak adına çalışmalar yürütülmektedir.

Arabuluculuk Hizmetlerini Kim Ödemektedir?

Bursa avukat arabuluculuk hizmetlerinde görülen işçi ve işveren uyuşmazlıklarında sadece ilk iki saati devlet tarafından karşılanır. Görüşmenin geri kalan ücret ise tarafların anlaşması halinde yine taraflar tarafından ödenmektedir. Bu bedel en az ücret olarak belirlenmiş olup asgari ücret tarifesi kapsamında belirlenir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer durum ise arabuluculuk hizmeti için başvuran kişinin dava için harç ödemediğidir. Karşı tarafın davayı kazanması durumunda karşı tarafın avukatına ödenecek olan bir vekalet ücreti olmaz. Söz konusu bedel anlaşma olsun olmasın belirlen ücreti taraflar ödemektedir. Bursa avukat bürosu olarak sizlere hukuku tüm süreçlerinizde destek oluyoruz. Zorlu ve yıpratıcı bir durum olan dava süreçlerini sizlerin daha kolay geçirmesini sağlamaktayız. Alanında uzman ekibimizden istediğiniz zaman bilgi alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp