Bursa Boşanma Davalarında Avukatın Önemi

Bursa boşanma avukatı sizler için en iyi hizmeti vermektedir. Evli olup anlaşamayan çiftlerin en son çözümü boşanmaktır. Boşanma davalarının nedenleri arasında şiddetli geçimsizlik, şiddet, ihanet, ekonomik sıkıntılar ve nicesi barınmaktadır. Karşılıklı boşanmak isteyen çiftlerin dava süreçleri kısa olup aynı zamanda maddi yönden de kişileri fazla zorlamamaktadır. Tek taraflı boşanma talebinin yapıldığı davalarda ise hem süreç uzamakta hem de maddi anlamda tarafları zorlamaktadır. Çocuğun olup olmama durumuna göre dava içeriğinin arttığı da önemli bir husustur. Çocuk sahibi olan çiftlerin boşanırken özellikle talepte bulunduğu şeyler vardır onlardan bazıları velayet, nafaka ve tazminattır.

Boşanma Davalarında Avukatın Önemi
Boşanma Davalarında Avukatın Önemi

Bursa Boşanma Avukatı Tutmanın Faydaları

Açacağınız dava ne olursa olsun o konu için birikim yapmak bir mecburiyettir. Hukuki süreçte sağlam delillerle yeterli sunum dava seyri için önemlidir. Bu tür davalarda avukatların rolü büyüktür. Avukatlar davadan önce ön hazırlık yapmaktadırlar. Size ayrıca danışmanlık yapıp konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmanızı sağlamaktadırlar. Yeteri bilgiye sahip ve donanımlı bir avukatla çalışmak sizin için iyi olacaktır. Boşanma süreçleri genel itibariyle uzun davalardır. İki tarafın birbirinden beklentisi oldukça fazla olduğundan dava seyri farklılık göstermektedir. Karşılıklı çekişmenin olduğu davalar hakkı savunmaktan çok çıkar gözetmektedir. Bursa boşanma avukatı ile siz de profesyonel bir destek alabilir içinde olduğunuz durumu sağlıklı yönetebilirsiniz.

 

Bursa Boşanma Avukatı Dava İçeriği  

Boşanma kararı almak oldukça güç bir karardır. Oluşan düzeni bozmak, var olan bir birlikteliği sonlandırmak uzun uzadıya düşünülmesi gereken bir konudur. Çiftler duygusal olarak arasındaki bağı sonlandırmış ise bu konu resmiyete dökülmektedir. Boşanma davalarında dava içeriğinden bazıları şunlardır:

  • Anlaşmalı boşanma kararı.
  • Zina türevi aldatma.
  • Uzun süreli şiddetli geçimsizlik.
  • Çekişmeli boşanma kararı.
  • Sebepsiz terk edilme.
  • Nafaka indirim talebi.
  • Nafaka arttırılması talebi.
  • Velayet değişimi talebi.
  • Hayata kast etme.

Ve benzer birçok konuyla ilgilenen avukatlar bu tür durumların sağlıklı bir nihai kararla sonuçlanması için uğraşmaktadır. Bursa boşanma avukatı size ve sizin gibi bu tür durumlara dahil olan birçok kişiye destek olmaktadır. Eğer siz de bir avukat arıyorsanız web sitesini detaylı inceleyip iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp