Bursa Boşanma Avukatı

Bursa boşanma avukatı, Boşanma avukatları, boşanma, nafaka, vesayet, mal paylaşımı vb. aile hukukundan kaynaklanan uyuşmazlıklardan kaynaklanan medeni hukuk dalına aittir. Davaya müdahil olan avukata halk tarafından verilen isimdir. Görüldüğü gibi aile avukatı terimi boşanma avukatları için de kullanılmaktadır. İnternette “Boşanma Avukatı” adı altında çıkan manşetler gerçek dışıdır. Mevzuat boşanma avukatı olarak adlandırılan bir hukuk dalı tanımlamamaktadır.

Tedbir Başvurularında Boşanma Avukatının Yeri Önemi

Tedbir başvurularında boşanma avukatının yeri. Boşanma avukatı, aile mahkemesinden aile hukukundan kaynaklanan bazı tedbirlerin alınmasını isteyebilir (askıya alma, iletişimi engelleme, nafaka vb.). Tedbir bakımından boşanma davasının açılmış olup olmamasının bir önemi yoktur. İhtiyati tedbir başvurusunun boşanma avukatı tarafından yapılması süreci hızlandırır. Özellikle, aile mahkemesine resmi olarak şiddet mağduru hakkında tedbir talebinde bulunulması halinde, fail hakkında aşağıdaki önleyici tedbirlerin alınmasına karar verilir.

Anlaşmalı Boşanma Davasında Boşanma Avukatının Rolü Nedir?

Anlaşmalı boşanma davasında boşanma avukatının rolü nedir? Anlaşmalı boşanma davası, tarafların boşanma anlaşması ile evliliklerini sonlandırdıkları davadır. Boşanma sözleşmesi, boşanma nedeniyle her iki tarafın hak, menfaat ve yükümlülüklerini içeren temel bir belge olup, boşanma sonrasında herhangi bir nedenle ortaya çıkan uyuşmazlıkların çözümünde kullanılmaktadır. Bu nedenle boşanma avukatı, olası hak kayıplarını önlemek için evliliğin şartlarını kaydeden bu sözleşmeyi hazırlar.

İyi Bir Boşanma Avukatı Mı Arıyorsunuz?

Bursa Boşanma Avukatı
Bursa Boşanma Avukatı

İyi bir boşanma avukatı mı arıyorsunuz? Boşanma aşamasında olan çiftlerin ilk aklına gelen sorulardan biri de bu hassas süreçte avukatlarını en doğru şekilde nasıl belirleyecekleridir. İlgili yasaları bilmek, en son yasal içtihatları takip etmek ve boşanma işlemlerini doğru bir şekilde yürütmek boşanma ve aile hukuku davalarında avukatın sahip olması gereken niteliklerdir. Ayrıca boşanma ve aile hukuku alanında uzun yıllara dayanan deneyim, şüphesiz bu sürecin yönetilmesinde fayda ve kolaylıklar sağlayacaktır. Ancak tavsiye yerine avukat seçmenin en sağlıklı yolu, mümkünse ilgili avukatla yüz yüze görüşmek veya bu görüşmeye göre bir tercih yapmaktır. Boşanma hukuki bir süreç olduğu kadar psikolojik ve sosyal bir süreçtir. İyi bir boşanma avukatı, içinde bulunduğunuz hukuki süreci değerlendirirken karşılaşacağınız psikolojik ve sosyal zorlukları da göz önünde bulundurabilmelidir. Boşanma davaları diğer davalardan farklıdır. Kişilerin özel hayatını doğrudan etkileyen özel davalardır. Her özel davada farklı hukuk kurallarının uygulanması ve farklı hukuk hükümleri ile farklı menfaatlerin korunması gereklidir. Ayrıca vazgeçilmezdir. Belirli son tarihlere ve prosedür kurallarına uyun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp