Miras Hukukunda Bursa Avukat Desteği

Bursa avukat miras davası sürecinde hakkınız olanı almanız için çalışacaktır. Ayrıca haklarınız konusunda yeterli bilgiye sahip olmanız için size danışmanlık hizmeti de sunacaktır.  Kendini bu alanda yeterince yetiştirmiş ve gerekli tecrübeye sahip miras hukuku avukatı miras sahibinin vefatından sonra sizlere profesyonel destek verecektir. Miras hukuku ile ilgilenen avukatların destek olduğu konulardan bazıları şunlardır;

Miras Hukukunda Bursa Avukat Desteği
Miras Hukukunda Bursa Avukat Desteği
  • Miras reddi
  • Miras paylaşımı
  • Vasiyetname
  • Miras sözleşmesi ve feshi
  • Mirasçılıktan çıkarma
  • Tenkis davası
  • Saklı paylı olan mirasçılar

 

Bu konuların tümünde miras hukuku davalarına bakan avukatlar sizlere yardımcı olacaktır. Yeterli bilgi birikimine sahip olduğu takdirde birbirinden farklı avukatlardan fikir alabilme şansına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken destek alacağız avukatı özenle seçip doğru bilgi almak olacaktır.

 

 

Bursa Avukat ile Miras Davalarında Kesin Çözüm

Bazı miras davaları olduğundan uzun sürmekte ve mirasçıları sıkıntılara sokmaktadır. Böyle durumlarda miras haklarınızı mahkemede iyi bir şekilde savunacak avukatlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Sadece sizi savunmakla kalmayıp miras hakkındaki genel haklarınızı sizlere aktarabilmektedirler. Mal paylaşımları yapılırken kanun yönetmeliklerine göre birinci dereceden başlanmaktadır. Aranan birinci derece mirasçı yoksa diğer mirasçılar sırasıyla aranır. Mal varlığının sahibi olan muris hayattayken avukat aracılığı ile mal paylaşımını yapabilmektedir. Muris’in belirttiği şekilde mal paylaşımını yazılı hale getiren avukatlar bunu kanuna uygun şekilde yapmak zorundadır. Bursa avukat size bu konularda fazlasıyla destek verecektir.

 

 

Miras Davalarında Kimler Mirastan Yararlanabilir?

Miras davalarının en çok merak edilen konulardan biri de mirastan kimlerin yararlanabileceğidir. Miras hakkı doğan kişiler hukukken derecelendirilmiştir. Birinci derece, ikinci derece ve üçüncü derece olarak adlandırılan kişiler şunlardır; birinci dereceden miras hakkı bulunan kişiler anne, baba ve onun alt soyları olarak bilinen çocuklarıdır. İkinci dereceden miras hakkı bulunan kişiler büyükanne, büyükbaba, alt soylar olarak torunları, yan soyları olarak da kardeşleri olarak bilinmektedir. Üçüncü derece yan soy olarak bilinen kişiler ise dayı, amca, hala, yeğen ve teyzedir. Bursa avukat tarafından uzun süren ve çözülmeyen miras davalarınızın en kısa sürede çözülmesi sağlanacaktır. Belirtilen kişilerin haklardan yararlanması vasiyetname ile doğrudan etkilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp