İş Hukukunda Bursa Avukat Destekleri

Bursa avukat çalışma prensibi ve tecrübesi ile hukuka dair her konuda sizlere destek vermektedir. İşçi ve işverenin arasındaki bağı bazı yasal hükümlerle birleştiren iş hukuku işyerlerinde oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçmektedir. Bireysel ve toplu olarak iki bölüme ayrılan iş hukuku kendi kapsamlarında uygulanmaktadır. Örneğin küçük işletmeler için geçerli olan bireysel iş hukuku çalışma koşulları, sosyal haklar, tazminat, ikramiye, komisyon, ek ödemeler ve ücret hizmet sözleşmesi barındırmaktadır. Bireysel iş hukukunun aksine toplu iş hukuku da büyük işletmeler için geçerlidir. Ayrıca daha genel durum ve kuralları bünyesinde barındırmaktadır.

 

İş Hukukunda Bursa Avukat Destekleri
İş Hukukunda Bursa Avukat Destekleri

İş Hukukunun Temel Özellikleri Nelerdir?

Genelde büyük işletmeler için geçerli olan toplu iş hukuku kalabalık işyerlerinde uygulanmaktadır. İş hukukunun temel bazı özellikleri vardır ve bu özelliklere şunlardır;

 

  • Genellikle işçinin şahsına yönelik tanınan iş hukuku, işçi ve işverenin sorumluluklarına dayanan sözleşme kapsamında uygulanır.
  • Oluşabilecek herhangi bir anlaşmazlık durumunda karar verici işçinin lehine konuşabilmektedir.
  • İşçi haklarını korumanın en önemli kurallarından biri de çalışan işçinin hak ettiği ücreti alabilmesidir.
  • İş hukuku, işçi ve işverenin arasındaki ilişkiyi düzenlemeye yardımcı olur.

 

Karşılıklı hak ihlaline gidildiği takdirde Bursa avukat sizlere gerekli tüm desteği en profesyonel şekilde verecektir. İşçi ya da işveren fark etmeksizin mağduriyet yaşayan kişilerin haklarını savunabilmesi için doğru bir avukat ile çalışması önemlidir.

 

Bursa Avukat ile Haklarınız Konusunda Bilinçlenin

Günümüz şartlarına göre haklarınız konusunda çok fazla bilgi sahibi olmamanız size dezavantaj sağlayacaktır. Sosyal yaşamın her alanında haklarınızı ihlal edip sizi mağdur edebilecek durumlarla karşılaşabilme şansınız yüksektir. Özellikle bu durumlarda haklarınızı iyi bilmeniz ve buna yönelik davranmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Bursa avukat verdiği danışmanlık hizmetleri de dahil olmak üzere haklarınız konusunda yeterli bilgiye sahip olmanız için elinden geleni yapmaktadır. Bu yüzden karşılaştığınız durumlarla alakalı destek alabileceğiniz avukatlar seçip konu hakkında fikir edinmeniz oldukça önemlidir. Sizin de herhangi bir konuda bir avukat desteği almaya ihtiyacınız varsa güvenebileceğiniz ve yetenekli bir avukat seçimi yapıp onunla çalışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp