Bursa Boşanma Avukatı Süreci Nasıl Yönetir?

Bursa boşanma avukatı, deneyim ve tecrübeleri ile boşanma sürecinde davanıza destek çıkarak kolay bir süreç yaşamanıza yardımcı olur. Boşanmak, çiftlerin yaşadığı anlaşmazlıklar, aile içi geçimsizlik, aldatma, şiddet görme gibi nedenlerden dolayı günümüzde sık sık rastladığımız davalar arasında bulunmaktadır. Tek taraflı ya da karşılıklı açılan davalarda avukat desteği büyük önem taşır. Eğer tek taraf davayı açarsa süreç çekişmeli dava olarak devam eder. Bu durumda devreye giren avukat, davanın sonuca kavuşmasına destek çıkar.

Bursa Boşanma Avukatı Süreci Nasıl Yönetir?
Bursa Boşanma Avukatı Süreci Nasıl Yönetir?

Boşanma sürecinde ilk olarak müvekkilin sorunları ve neden boşanmak istediği hakkında bilgiler derlenerek belgelenir. Mahkemeye sevk edilen davalar ortalama olarak 18 ay içerisinde sonuçlanır. Avukatın tecrübelerine oranla bu sürede değişiklik yaşanabilir. Boşanma süreci adım adım ilerleyerek çekişme minimum seviyeye indirilir.

 

Bursa Boşanma Avukatı Hangi Durumlarda Hizmet Verir?

Bursa boşanma avukatı, taraflardan birinin avukat isteği üzerine görevlerini üstlenerek hizmet verir. Avukatın boşanma davasında müvekkilini savunabilmesi için gerekli olan durumlar vardır. Bu durumları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Taraflardan biri diğerinden şiddet görmesi durumunda,
  • Taraflardan birinin eşini aldatması ve buna bağlı kanıt olması durumunda,
  • Evlilikte küçük düşürücü olaylar yaşanması,
  • Düzensiz ve geçimsiz evlilik durumu,
  • Çiftlerin birbirlerinin aileleri ile geçimsizliği
  • Akıl dengesi yerinde olmayan durumlar

Bu şekilde çok sayıda madde yer alır. Yukarıda yer alan maddelerden herhangi birinin söz konusu olması boşanma davası açabilmek için yeterlidir. Bir hevesle evlenip evliliğini çeşitli nedenlerden dolayı yürütemeyen çiftler zorluk yaşamadan avukat sayesinde anlaşmalı boşanabilirler.

 

Bursa Boşanma Avukatı ile Tecrübeli Hizmet

Boşanma davaları insanları en derinden etkileyen konulardan biridir. Bu süreçte anlayışlı ve tecrübeli bir avukat tarafından hizmet almak mahkeme sürecinin rahat ilerlemesini sağlar. Herhangi bir mal talebi, nafaka, tazminat gibi durumlarda avukatın çözüm yolları ile alınacak fiyat belirlenebilir. Özellikle evliliğinden çocuk dünyaya getirmiş olan çiftler için avukat hizmeti en önemli noktadır.

Bireyler boşandıktan sonra gelişecek olan hükümlerden avukat sayesinde bilgilendirilir. Doğru bir destek almak için avukat seçiminin de doğru yapılması gerekir. Bursa boşanma avukatı sayesinde davanızın başından sonuna kadar kendinizi rahat hissedebilir, sizlere sağladığı tüm imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp