Bursa Boşanma Avukatı Nedir?

Bursa boşanma avukatı, aile içinde sağlıklı iletişimlerin devam edebilmesi ya da iki tarafın anlaşmalı veya çekişmeli olarak ayrılmasını sağlayan resmi bir eylem olarak karşınıza çıkar. Evlenmek kadar elbette boşanmak da doğal ve kabul edilebilir bir süreçtir. Resmi olarak ilerlediğinde hem kadının hem erkeğin hakları koruma altına alındığında çok daha sorunsuz geçen bir süreç elde edilir. Boşanma işlemlerinin bir avukat dahilinde gerçekleşmesi sürecin daha sağlıklı ve pürüzsüz geçmesine olanak sunar. İki tarafın anlaşarak boşanmak istediği durumlar olabileceği gibi anlaşamadığı ve çekişmeli olarak boşanmak istediği durumlar da olabilir. Her iki dava türünde de alanında uzman bir avukat profesyonel şekilde süreci ele alır. Her iki tarafın da darbe almadan süreci tamamlamasını sağlar.

Bursa Boşanma Avukatı Nedir?
Bursa Boşanma Avukatı Nedir?

Boşanma Avukatı Ne İş Yapar?

Bursa boşanma avukatı aile hukuku kapsamında meydana gelen sorunların çözülmesi ve uyuşmazlıkların giderilmesi için önemlidir. Boşanma eylemi, hukuki olarak oldukça kapsamlı bir uygulamadır. Bu nedenle bu davaya bakan avukatların da alanında uzman ve deneyimli olması oldukça önemlidir. Sürecin pürüzsüz şekilde ilerlemesi için avukatın tüm görev ve sorumluluklarını bilinçli şekilde yerine getirmesi gerekir. Bu görev ve sorumluluklar şunlardır;

  • Tarafların iki taraflı olarak boşanmak isteyip istemediğine dair beklentilerini tespit eder.
  • Müvekkilinin psikolojik, sosyolojik ve ekonomik tüm çıkarlarını en iyi şekilde korumaya yönelik yöntemleri devreye sokar.
  • İhtiyaç duyulduğu takdirde miras hukuku prosedürlerine başvurabilir.
  • Davayı başlatma, süreci en iyi şekilde yönetme ve sonuçlanana dek hukuki tekniklerden ayrılmamakta ısrarcı olur.
  • Dava süresince müvekkilinden öğrendiği hiçbir bilgiyi üçüncü şahıslarla ve karşı tarafla paylaşmaz.

 

Boşanma Davaları

Boşanma davaları ise prosedüre iki türlü yansımaktadır. Anlaşmalı boşanma, çiftlerin karşılıklı şekilde anlaştığı ve imza attığı, sorunsuz bir şekilde boşandığı bir dava türüdür. Özellikle de maddi ve manevi konularda paylaşımlar çift taraflı şekilde yapılır. Çekişmeli boşanma davalarında ise iki tarafın anlaşamadığı ve ortak noktada buluşamadığı sorunlar mevcuttur. Süreç çekişmeli şekilde ilerler ve paylaşımlar buna göre dağılım gösterir. Tüm süreçler ise Bursa boşanma avukatı tarafından ele alınarak pürüzsüz şekilde aşama kaydedilerek ilerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp