Bursa Boşanma Avukatı ile Çocuk Haklarının Önemi

Bursa boşanma avukatı, boşanma davalarında çiftlerin yanı sıra çocukların haklarını da önemser. Anne ve babasının boşandıktan sonraki süresinde en çok etkilenen kişi çocuktur. Çocuğun boşanma sürecinde yıpranmaması için avukatlar önemli yere sahiptir. Sizin çocuğunuz ile birlikte daha az hasar alarak davayı atlamanıza yardımcı olur. Nafaka ve velayet kurallarını göz önünde bulundurarak mahkemeye öneriler sunar.

Bursa Boşanma Avukatı ile Çocuk Haklarının Önemi
Bursa Boşanma Avukatı ile Çocuk Haklarının Önemi

Çocuğun tüm haklarını korumaya yönelik çalışmalar ile göz ardı edilen konuları gün yüzüne çıkarır. Çocuğun boşanmadan sonra yaşamına sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlar. İhtiyaç giderleri, sigortası ve çocuğun mutluluğu incelendikten sonra kararlar verilir. Verilen kararlar sonucunda çocuğun velayeti bir tarafa verilir diğeri ise düzenli olarak görme imkanı bulur. Sizler de çocuğunuzun boşanmadan etkilenmemesi için avukat tarafından destek alabilirsiniz.

 

Bursa Boşanma Avukatı Hangi Konularda Bilgi Verir?

Bursa boşanma avukatı, anlaşmalı ya da çekişmeli açılan her iki davada da hizmet sunar. Avukat her iki boşanma davasında da sizlere doğru yolu gösterir. Boşanma davalarına en çok etki eden aldatma, şiddet, geçimsizlik gibi sorunlarda davalar anlaşmalı değil çekişmeli ilerler. Bu konuda müvekkiline yaşayacağı durumlar karşısında bilgilendirmeler yapar. Boşanma süreci içerisinde mağdur edilen tarafın haklı olmasını sağlar.

Geniş kapsamlı konular arasında yer alan boşanma, anlık nedenlerden dolayı da ortaya çıkabilir. Boşanma öncesinde tartışmalar yaşamadan kısa sürede sonuca varmak istiyorsanız sizler de boşanma avukatı ile görüşme sağlayabilirsiniz. Mahkeme kararı tarafından belirlenen nafaka ya da diğer maddi isteklerin avukat tarafından haklarınıza sahip çıkılması sağlanır.

 

Bursa Boşanma Avukatı ile Haklarınıza Sahip Çıkabilirsiniz

Boşanma aşamasında her iki tarafın da kendine göre haklı olduğu konular bulunur. Haklarını yedirmek istemeyenler avukat sayesinde sahip çıkabilirler. Mal ve mülk sahibi olan çiftlerde boşanma sonrasında eşlere bölüştürülerek verilir. Herhangi bir itiraz durumunda avukat devreye girer. Çocuklu çiftlerde çocuğun tüm ihtiyaçları boşanma sonrasında en önemli noktalardandır.

Boşanma sonrasında maddi haklar bireyler arasında en çok sorun yaratan durumlardandır. Ekonomik açıdan zorluk yaşayan birey eşinden nafaka talep edebilir. Bazı durumlarda kendini ifade edemeyen eşler nafaka talebi onay almayabilir. Bursa boşanma avukatı sayesinde tüm haklardan yararlanma imkanı bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp