Bursa Boşanma Avukatı ile Çekişmeli Boşanma Davaları

Bursa boşanma avukatı sizlere vereceği profesyonel destek ile boşanma davalarınızı daha az stres yaşayarak geçirmenize yardımcı olacaktır. Çekişmeli boşanma davaları sadece boşanma davasının açılması ile değil aynı zamanda tazminat, nafaka, velayet, mal paylaşımı gibi durumların da dahil edilip uzatılması halinde meydana gelir. Taraflardan birinin açtığı boşanma davasını bir diğer taraf kabul etmediği durumda boşanma davası çekişmeli olarak devam eder. Bu süreç iki taraf için de fazlasıyla yorucu olduğundan iyi bir avukatla çalışmak en temel hususdur. Taraflar mal paylaşımı da dahil olmak üzere birçok konuda uzlaşamadıkları için mahkemenin kendi lehlerine karar almasını hedeflerler.

Bursa Boşanma Avukatı ile Çekişmeli Boşanma Davaları
Bursa Boşanma Avukatı ile Çekişmeli Boşanma Davaları

 

Çekişmeli Boşanma Davaları Ne Kadar Sürede Sonlanır?

12 ila 18 ay arasında değişiklik gösterebilen çekişmeli boşanma davaları 2- 4 yıl arasında da sürmektedir. Belirtilen bu süre ilk derece olan aile mahkemesinde bulunan davanın süresidir. Bu davanın sonuçlanması halinde taraflar başvuru yaptığı takdirde istinaf aşamasında geçilmektedir. Bu aşama biraz daha uzun ve kapsamlı olduğundan bölge adliye mahkemelerinde yürütülmektedir. En az 1 sene kadar sürebilmektedir. Ayrıca boşanma davasının istinaf mahkemesinden 2 sene sonra dönmesi de olabilecek durumlar arasındadır. Bu süreç mahkemenin iş yoğunluğuna göre değişiklik gösterecektir. Bursa boşanma avukatı çekişmeli dahi olsa bu sürecin minimum süreye inmesi için elinden geleni yapacaktır.

 

 

Çekişmeli Boşanma Davalarında Avukatların Önemi

Türk hukuku tarafından verilen karara göre hiçbir davada tarafların avukat tutma gibi bir zorunluluğu yoktur. Fakat dava süreci hakkında hiçbir bilgisi olmayan ve mağdur olan kişiler için davalarda avukatların önemi büyüktür. Çekişmeli boşanma davaları da dahil olmak üzere karşı tarafın hazırlayacağı protokolde sizi yanıltacak ve aleyhinize bulunacak durumlar söz konusu olabilir. Kendi menfaatlerini ön planda tutarak hazırlayabilecekleri bu protokolleri avukat yardımı ile sağlıklı bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Ayrıca sizin hazırladığınız protokol eksik ya da hatalı bulunduğu takdirde haklarınızı kaybetme gibi sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz de olacaktır. Bu ve bunun gibi birçok durum ile karşılaşmamanız için iyi bir avukat ile çalışmanız önemlidir. Bursa boşanma avukatı her konuda sizlere destek verip haklarınızı mahkemede savunacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp