Bursa Boşanma Avukatı ile Boşanma Sürecinde Çocuk Hakları

Bursa boşanma avukatı çocuklarınız ile süreci daha az hasar alarak atlatmanız için elinden geleni yapacaktır. Yıpranma payının en fazla olduğu çocuklar boşanma süreçlerinde psikolojik olarak destek almalıdır. Düzeninin ve alışkanlıklarının bir anda değiştirilmesi çocuklar üzerinde büyük bir boşluğa neden olmaktadır. Ayrıca bu süreç içerisinde çocukların hakkı göz ardı edilebilmektedir. Mahkeme bu konularda kişisel ilişki, nafaka ve velayet gibi kurallar ile çocukların haklarını da korumaktadır. Çocuğun yararlandığı sigorta, ihtiyaç giderleri, sağlıklı yaşam koşullarına kavuşturulması ve mutluluğu gibi hususlar dikkate alınarak bazı kararlar verilebilmektedir.  Bu kararlar sonucu çocuk ebeveynlerin birinde kalarak diğeri ile de düzenli görüşebilme şansına sahip olacaktır.

 

Bursa Boşanma Avukatı ile Boşanma Sürecinde Çocuk Hakları
Bursa Boşanma Avukatı ile Boşanma Sürecinde Çocuk Hakları

 

Boşanma Davası Sonrası Evde Oturma Hakkı Nedir?

Özellikle birçok kişi tarafından merak edilen konulardan biri de boşanma sonrası evde oturma hakkının ne olduğudur. Evde oturma hakkı kapsamı iki şekilde oluşturulmaktadır. Ortak kullanım ve tek taraflı kullanım şeklindedir. Ortak kullanım kararı alındığı takdirde boşanma sonrası kişiler aynı evi paylaşabilme şansına sahiptirler. Aynı evi paylaştıkları takdirde belirli kurallar ve düzenlemeler içerisinde yaşamak zorundadırlar. Bu durumun kararı hem çocukların daha doğru bir şekilde korunmasına hem de evdeki mülkiyetin kısa süreliğine de olsa düzenlemesini sağlamak amacıyla verilir. Tek taraflı kullanım ise evde oturma hakkının yalnızca bir tarafa verildiği karardır. Bursa boşanma avukatı bu konuda sizi daha iyi bilgilendirmektedir.

 

Özel Boşanma Sebepleri Nelerdir?  

Özel boşanma sebepleri neler olduğu konusu harici şunu da bilmelisiniz. Yapılan kusurlu eyleme karşı uzun bir süre sessiz kalınması mahkemede eyleme rıza gösterildiği ve af edildiği anlamı taşımaktadır. Bu yüzden özellikle özel boşanma sebeplerine sahip kişilerin beklemeyerek boşanma davasını açması gerekmektedir. Özel boşanma sebepleri arasında şunlar da mevcuttur:

 

Zina(Aldatma)

  • Haysiyetsiz hayat sürme
  • Terk
  • Hayata kast
  • Suç işleme
  • Kötü muamele

Bu durumlarla karşılaştığınız takdirde özel boşanma sebepleriniz var demektir. Bursa boşanma avukatı bu durumlar karşısında nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini sizlere bildirecek ve bu doğrultuda boşanma davanızı açabileceksiniz. Sizin de boşanma süreçlerinizi doğru yönetmesi için bir avukata ihtiyacınız varsa avukat bürolarından yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp