Bursa Boşanma Avukatı ile Boşanma Davası Süreci

Bursa boşanma avukatı tarafından boşanma davalarında nasıl davranacağınız, ne konuşacağınız ve haklarınızın neler olabileceği konusunda bilgilendirilmektesiniz. Boşanma davalarında özellikle çocuk sahibi olan çiftlerin çocukları en fazla hasarı görmektedir. Bundan dolayı boşanmanın en kısa sürede gerçekleştirilmesi en önemli olandır. Çocuk sahibi olan kişiler aynı zamanda velayet davaları ve nafaka durumlarını da göz önünde bulundurması gerekmektedir. Çocuğun iştirak hakkı bulunduğundan mahkeme tarafından belirlenen tutarın özellikle çocuğun velayetini alan eşe ödenmesi zorunludur. Velayetin alınabilmesi için de bazı şartlar sunulmaktadır. Bu şartlar çocuğun haklarını korumaya yöneliktir. Şartlardan biri dahi uyumsuz olduğu taktirde çocuğun velayeti mahkeme tarafından değiştirilmektedir.

Bursa Boşanma Avukatı ile Boşanma Davası Süreci
Bursa Boşanma Avukatı ile Boşanma Davası Süreci

Boşanma Davalarının İçerikleri Nelerdir?

Boşanma davaları iki türlü gerçekleşmektedir. Bazı evlilikler geçimsizlik sonucunda saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde bitmektedir. Genellikle böyle olan çiftlerin boşanma süreçleri kısa sürmektedir. Hatta anlaşmalı bir şekilde boşanabildikleri görülmektedir. Aksi taktirde taraflardan biri haksızlığa uğramış ya da bu konunun uzamasını istiyorsa boşanma davası çekişmeli sürebilmektedir. Çekişmeli boşanma davalarında süreç uzamakta ve bir hayli zorlu geçmektedir. Karşılıklı olarak taraflar haklar konusunda birbirinden talep ettiği hususları karşılayamamaktadır. Bundan dolayı daha da uzayan boşanma davalarında Bursa boşanma avukatı sizlere etkili bir şekilde yardımcı olacaktır. Haklarınızı doğru bir şekilde koruyarak mahkemede aleyhinize söylenecek ve öne sürülecek hususların üstesinden gelecektir. Bundan dolayı özellikle iyi bir avukatla çalışmanız süreci doğrudan etkileyecektir.

 

Boşanma Davalarında Bursa Boşanma Avukatı

Boşanma davalarında sadece boşanma süreci içerisindeki haklar değil aynı zamanda kadın ve çocuk hakları da değerlendirilmektedir. Sizi doğru temsil edebilecek ve süreç içerisinde sizin de konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmanızı sağlayacak avukatlarla çalışmalısınız. Üslubu, duruşu ve bilgisi ile güveninizi kazanarak mahkemede sizi en iyi şekilde temsil edecek Bursa boşanma avukatı istediğiniz sonuca varabilmeniz için elinden geleni yapacaktır. Anlaşmalı boşanmalar daha kolay gerçekleştiğinden çiftlere özellikle anlaşmalı boşanma önerilmektedir. İkametgahının hiçbir önemi olmadığından çiftler en uygun gördüğü aile mahkemesinde anlaşmalı boşanma protokolünü baz alarak boşanma kararını verebilirler. Çekişmeli ya da anlaşmalı fark etmeksizin boşanma konularınızla yanınızda nitelikli bir avukat istiyorsanız size yardımcı olabilecek birçok avukat bürosu bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp