Bursa Boşanma Avukatı Hangi Sorunlarla İlgilenir?

Bursa boşanma avukatı evliliğin artık ilerlemediği dönemlerde devreye girmektedir. Tek taraflı ya da çift taraflı olarak eşler boşanmaya karar verdikleri zaman avukat dahilinde süreci başlatırlar. Aile hukuku bazen farklı faktörlerin de etkisiyle bozulma yaşayabilir. Evlilik kadar boşanma da manevi ve maddi açıdan oldukça normal bir süreçtir. Ancak tarafların anlaşabilmesi ve prosedürlere uygun şekilde sürecin ilerleyebilmesi açısından mutlaka uzman bir avukat ile görüşmek gerekir. Evliliği kötü giden ve boşanmak isteyen çiftler boşanma avukatına başvuruda bulunurlar. Boşanma kararı netleştikten sonra resmi süreç başlar. Taraflar arasında mal paylaşımında sorun, kadına verilecek olan nafaka, çocuk mevcutsa velayetin kime verileceği, kusurlu eşin tazminatı, çekişmeli boşanmalarda uzlaşma sağlanması gibi tüm konular boşanma avukatının ilgilendiği konulardır.

Bursa Boşanma Avukatı Hangi Sorunlarla İlgilenir?
Bursa Boşanma Avukatı Hangi Sorunlarla İlgilenir?

Bursa Boşanma Avukatının Nasıl Yardımları Dokunur?

Bursa boşanma avukatı tüm işlemlerinde şeffaf, titiz ve sağlam verilerle birlikte ilerleme kaydeder. Boşanma süreci her iki taraf için de yıpratıcı bir süreçtir. Buna istinaden süreci yürüten avukatın da uzmanlığı ve profesyonelliği devreye girdiğinde süreç daha az yıpratıcı şekilde ele alınır. Sancılı bir boşanma süreci mevcut olduğunda ise tarafların uzlaşma yoluna gitmesinde, farklı düşüncelere sahip olduklarında ortak bir fikirde buluşmalarında, çiftlerin isteklerinin eşit şekilde dağılımında ve özellikle de maddi sorunların çözümünde boşanma avukatı çözüm odaklı yaklaşım sağlar. Tamamen hukuki boyutta ve biçimde sorunları ele alarak çözüme kavuşturmaya devam eder.

 

Bursa Boşanma Avukatı Arabulucu Olabilir mi?

Hız kesmeden ve ara vermeden devam eden Bursa boşanma avukatı hizmetinde elbette uzman avukat arabulucu görevi de görmektedir. Boşanma süresinde meydana gelen sorunların her türlü hukuki şekilde çözüme kavuşması, müvekkilinin haklarını savunması ve koruması, dava öncesinde de sonrasında da eşler arasında uzlaşma sağlaması avukatın sorumlulukları arasında yer alır. Evliliğin çok boğuşmalı olduğunu fark ettiğinde sorunun sağlıklı bir boşanma ile sonuçlanmasını sağlar. Ufukta düzelme gördüğünde ise yıpratıcılıktan ve yoruculuktan uzaklaşarak eşlerin uzlaşmasını sağlar. Boşanma davası dışında da tarafların sorunlarını ayrı ayrı ele almalarına yönelik başvurularda da bulunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp