Bursa Boşanma Avukatı Davalarında Çocukların Önemi

Bursa boşanma avukatı karşılıklı anlaşmalı ya da tek taraflı boşanmak istenen davalara bakmaktadır. Yeni evlenen çiftlerden ziyade evliliği uzun yıllar boyu sürmüş ve çocukları olan çiftlerin boşanma süreci daha zorlu geçer. Anne ve babanın yollarını ayırmasından en çok etkilenenler çocuklardır. Boşanma davalarında çocuk haklarına önem veren avukat sayesinde çocuklar güven altına alınır.

Bursa Boşanma Avukatı Davalarında Çocukların Önemi
Bursa Boşanma Avukatı Davalarında Çocukların Önemi

Çocuğun süreç boyunca yıpranmaması, kendini değersiz hissetmemesi için dava sürecinde avukat desteği önemlidir. Velayet ve nafaka davalarında incelemeler sonucunda karar verilir. Avukat incelemeler sonucunda mahkemeye velayet konusunda öneriler sunmaktadır. Özellikle küçük yaş grubundaki çocukların hayatına sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için titizlik içinde çalışılır.

Bursa Boşanma Avukatında Hangi Konular Yer Alır?

Bursa boşanma avukatı geniş kapsamlı konularda hizmet sunmaktadır. Yolların mutlu bir şekilde birleşmesi kadar hasarsız ayrılması önemli bir konudur. Kadın ver erkeğin birbirine zarar vermeden anlaşmalı boşanmak istemeleri çekişmeli boşanmaya oranla daha kolay işleyen bir süreçtir. Aile içi şiddet, geçimsizlik, kavga, tarafların birbirlerini kısıtlaması, aldatma gibi nedenler dolayı çiftler boşanmak için mahkemeye başvurmaktadır.

Mahkeme sürecinin kolay ve istenilen hedefe ulaşılabilmek için avukat desteği bu noktada büyük önem taşır. Eşler birbiri ile tartışma yaşaması için iki kişi arasında avukat rol oynar. Her türlü maddi ve manevi hakların sahip çıkılması için müvekkilin savunması dava sonuçlanana kadar devam eder.

Bursa Boşanma Avukatı İle Haklarınızı Koruyun

Günümüzde aile içi sorunlarda en sık karşılaştığımız fiziksel ve psikolojik şiddet çiftlerden birinin boşanma davası açması için yeterli sebeplerdendir. İki taraf açısından kendilerince hak sahibi oldukları konular vardır. Hakkını karşı tarafa yedirmek istemeyenler için avukatlar devreye girmektedir. Maddi haklar iki çifte bölüştürülerek verilir.

Manevi haklar çocuk olduğunda devreye giren durumlardandır. Çocuğun velayetinin verileceği kişi anne mi baba mı olduğuna karar vermek için yaşam alanlarının incelemesi yapılır. Bursa boşanma avukatı çiftlerden çocuğun hiçbir hakkını esirgemeyecek olan tarafa velayetin verilmesini talep eder. Boşanma davalarında hakların korunması en önemli durumlardan biridir. Sizler de bu sorunlar ile karşı karşıya kaldığınızda avukat desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp