Bursa Boşanma Avukatı Dava Süreci İlerleme Aşamaları

Bursa boşanma avukatı ile dava süreci ilerlerken müvekkilin belirli zaman aralıklarında bilgilendirilmesi yapılır. Boşanma davasının mahkemeye taşınması için ilk olarak çiftlerden birinin ya da ikisinin avukattan boşanma talebi istemeleri gerekir. Kesinleştirildikten sonra avukat hukuki boyuta taşıyarak davanın başlatılmasını sağlar.

Bursa Boşanma Avukatı Dava Süreci İlerleme Aşamaları
Bursa Boşanma Avukatı Dava Süreci İlerleme Aşamaları

Dava sürecinden önceki zaman dilimi hazırlık aşamasını içerir. Hazırlık aşamasından sonra avukat delilleri ve vakıaları değerlendirir. Nafaka ve tazminat gibi maddi talepler dilekçe ile mahkemeye dosyalanmaktadır. Bundan sonraki süreç yargılamadır. Yargılamada tanıkların dinlenmesi ve deliller hakkında itiraz değerlendirmeler yapılır. Hakimin karar aşamasından sonra tanıklar itiraz etmediği sürece boşanma işlemi gerçekleştirilir. Avukatın, bu dava sürecinde tanıklar arasında daha fazla anlaşmazlık yaşanmaması için görevi büyüktür.

Bursa Boşanma Avukatı ile Bilinmesi Gerekenler

Bursa boşanma avukatı boşanma beyan eden taraflar için bilmeleri gereken her konu hakkında sunum yapar. Boşanma kararı evliliğin sona ermesi adına ciddiyet içinde verilmesi gereken bir karardır. Çünkü mahkemeye yansıdıktan sonra boşanmadan vazgeçme durumu yapılamaz. Mal paylaşımı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler boşanma avukatı tarafından danışmanlık hizmetinden yararlanabilirler.

Kirada oturan çiftler boşandıktan sonra kiranın nasıl ödeneceği, çocuk sahibi olanlarda çocuğun velayetinin kime verileceği, velayetin verilebilmesi için gerekli olan şartlar, eşya paylaşımı gibi birçok konu üzerinde tanıkların bilgilendirilmesi yapılır. Avukat tarafından verilen bilgiler ve öneriler sonucunda hala boşanma kararından vazgeçmeyen bireyler için dava sürecinin başlatılması yapılır.

Bursa Boşanma Avukatı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Boşanma olayları iki tarafın birbirine fiziksel ya da ruhen verdiği zararlar sonucu gerçekleşen davalardandır. Boşanma davalarında avukat seçiminin doğru şekilde yapılması gerekir. Aksi takdirde çiftlerden birinin talep ettiği tazminat ya da nafaka durumu isteğine kavuşmayabilir. Avukat seçimi yaparken uzun yıllar boyu deneyim yapmış ve eğitim seviyesinin iyi olmasına dikkat edilmelidir.

Bursa boşanma avukatı hizmetinden Bursa ve çevre illerinde yaşayan her birey yararlanabilir. Boşanma sürecine dair bilinmesi gereken ne varsa avukat tarafından müvekkile bildirilmelidir. Müvekkiline değer veren bir avukat ile girilen davalar başarılı bir şekilde sonuçlanır. Boşanmaya karar vermiş çiftler için dava hızlı şekilde ilerleyerek çözüme kavuşturulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp