Bursa Boşanma Avukatı Boşanma Konularında Sizleri Bilinçlendirecek

Bursa boşanma avukatı çekişmeli ya da anlaşmalı boşanma davalarında sizlere yol göstermekle kalmayıp aynı zamanda bilinçlendirecektir. Boşanma davalarında süreci etkileyebilecek en büyük etken boşanma nedenidir. Şiddet, aldatılma, terk edilme ya da buna benzer durumlardan dolayı boşanmak isteyen bireyler genelde hakları konusunda anlaşamadıkları için davalar çekişmeli olarak ilerlemektedir. Aldatılan, şiddet gören ya da mağdur edilen tarafın davayı kazanabilme olasılığı daha yüksektir. Boşanma davası süreci içerisinde mağdur edilen tarafın tazminat gibi farklı davalar açarak karşısındakinden bazı haklarını talep edebilme şansı vardır. Özellikle çocuklu ailelerin nafaka ve velayet gibi hususlarda boşanma süreçlerinde bilgilendirilmesi gereklidir.

Bursa Boşanma Avukatı Boşanma Konularında Sizleri Bilinçlendirecek
Bursa Boşanma Avukatı Boşanma Konularında Sizleri Bilinçlendirecek

Bursa boşanma Avukatı ile Boşanma Süreci

Boşanma durumları oldukça kapsamlı konulardır. Taraflar kendi haklarını korumaya çalışırken boşanacakları eşlerinin haklarını ihlal etmesi söz konusu olabilmektedir. Özellikle nafaka konularında birçok kişi zorluk çıkarabilmektedir. Nafakalar tedbir nafakası ve sürekli nafaka olarak ikiye ayrılmaktadır. Biri belirli bir süre ödenek sağlarken diğeri ise daimi ödenek sağlamaktadır. Mahkeme kararı ile belirlenip verilmesi zorunlu kılınan nafaka ödeneği maddi zorluklar içerisinde olan taraf için önem arz etmektedir. Bursa boşanma avukatı bu tür durumlarda haklarınıza sahip çıkarak mahkemede sizi savunacaktır. Boşanma davalarında zarar gören kişilerden biri de çocuklardır. Bu sürecin kötü ve stresli geçmesi en çok onları etkileyecektir. Boşanma sonrasında çocuğun velayetini alan eş düzenli olarak diğer ebeveyni ile görüştürmek zorundadır.

 

 

Boşanma Aşamasında Haklarınız Nelerdir?

Her konuda olduğu gibi boşanma aşamasında da tarafların belli başlı hakları mevcuttur. Bu haklardan bazıları şunlardır.

 

  • Mal paylaşımı; evlilik birliği içerisinde edinilen mal ve mülkler evliliğin sonlandırılması kararı ile malların değerleri belirlenerek eşler arasında bölüştürülmektedir.
  • Sosyal güvence hakları; özellikle çocuğun sağlık sigortası ve eğitim masrafı gibi ihtiyaçlarının koruma altına alınması için boşanma sonrası sigorta üzerinde durulması gereken bir husustur.
  • Nafaka ve ekonomik haklar; özellikle boşanma sonrası ekonomik açıdan zor durumda olan eş diğer eş tarafından nafaka denilen maddi destek ödeneği alabilmektedir.

 

Bu ve bunun gibi birçok hususu detaylı öğrenip haklarınızı koruyabilirsiniz. Bursa boşanma avukatı boşanma süreçlerinizde sizi en doğru şekilde temsil edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp