Bursa Avukat ile Kişisel Verilerinizi Koruyun

Bursa avukat özellikle kişisel verilerinizin korunması kapsamında her türlü profesyonel hizmeti sizlere sunmaktadır. Günden güne artan internet ve sosyal medya kullanımı faydalarıyla birlikte zararlarının olduğunda birçok örnekler doğrultusunda göstermektedir. Örneğin girdiğimiz sitelerin kişisel bilgilerimizi talep etmesi dahilinde sitelere girişimizin sağlanması için bilgilerimizi verebilmekteyiz. Önemli olan verdiğimiz bilgilerin niçin ve hangi amaçla kullanılacağıdır. Kişisel verilerin korunması başlarda sadece bankalarda uygulanılırken daha sonra düzenleme ve değişiklikler sonucu birçok sektörde uygulanmıştır. Kişisel veriler kısacası size ait her bilgiyi içeren veri tabanıdır. Özellikle sitelere girdiğiniz adı, soyadı, doğum tarihleri ya da diğer bilgiler sizin onayınız olmadan web sitelerinin ya da farklı firmaların elinde olabilir. Böyle durumlarda bir avukata ihtiyacınız olacaktır.

Bursa Avukat ile Kişisel Verilerinizi Koruyun
Bursa Avukat ile Kişisel Verilerinizi Koruyun

 

 Kişisel Veri İhlali Cezaları Nelerdir?

Kişisel verilerin korunması kanununun yürürlüğe girmesi sonucu bazı cezalar belirlenmiştir. Bu cezalar sadece para cezaları değil aynı zamanda işlenen suça göre hapis cezası olarak da değiştirilmektedir. İdari para cezalarının kapsadığı ihlaller; sicil yükümlülüğün ihlali, kurul kurallarının muhalefet, aydınlatma yükümlülüğünün ihlali ve veri güvenliği yükümlülüğünün ihlalidir.  Hapis cezasının kapsadığı ihlaller ise; kişisel verileri hukuka aykırı olarak kaydetme, kişisel verileri hukuka aykırı olarak yayma, ele geçirme ve başkasına vermedir. Verilen bu cezaların her geçen yıl enflasyona göre değiştiği bilinmektedir. KVKK 7 Nisan 2016 da yürürlüğe girerek birçok kişinin mağdur olmasının önüne geçmiştir. Bursa avukat tarafından bu konuyla alakalı detaylı bilgi alabilme şansı sahipsiniz.

 

 Kişisel Veriler Neden Korunmalıdır?

Hem kamu hem de özel kurum ve kuruluşlar dahil olmak üzere birçok yer kişisel veri niteliği taşıyan bilgilerinizi toplayıp paylaşmaktadırlar. Özel hayatınıza ilişkin temel hak ve özgürlüklerinizi koruma altına almak için çıkarılan bazı yasalar sayesinde yapılan bu paylaşımların önüne geçilmiştir. Fakat isteyerek kabul edip paylaştığınız taktirde bilgileriniz siz farkında olmadan kullanılabilmektedir. Bursa avukat bu konularda yaşayacağınız herhangi bir mağduriyetten galip çıkmanız için sizlere destek verebilmektedir. Haklarınız konusunda yeteri kadar aydınlatıp kişisel verilerinizin ne kadar önemli olduğu konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Bu konular hakkında iyi bir avukata danışıp destek almanız oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp