Boşanma Davalarında Bursa Boşanma Avukatı Tecrübelerinden Yararlanın

Bursa boşanma avukatı verdiğiniz boşanma kararında sizleri dinleyip genel bilgilendirmeler sonucu gerekli hukuki işlemleri başlatacaktır. Boşanma durumları ve tüm hukuki süreçlerde yargı karşısında sizi doğru bir şekilde temsil edecek iyi bir avukata ihtiyaç duyabilirsiniz. Aksi taktirde kişiler nasıl davranacağını ve ne yapacağını pek fazla bilmemektedir. Anayasayı iyi bilen, tecrübe sahibi ve gerekli tüm durumlar karşısında sizleri taşıyabilecek avukatlar tercih etmelisiniz. Böylelikle boşanma süreçlerinizi daha iyi atlatarak uzun süren çekişmeli boşanma süreçleri ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Yetkili aile mahkemesine boşanma dilekçesi verilmesi ile boşanma süreci başlamaktadır. Daha sonra mahkemenin durumları yargılaması ve bir sonuca karar vermesi ile dava kesinlik kazanacaktır.

Boşanma Davalarında Bursa Boşanma Avukatı Tecrübelerinden Yararlanın
Boşanma Davalarında Bursa Boşanma Avukatı Tecrübelerinden Yararlanın

Boşanma Davalarında Süreç Nasıl İşler?

Boşanma aşamasına gelmiş ve boşanma konusunda herhangi bir bilgisi olmayan kişiler bu konular hakkında yeterli bilgiyi edinmelidir. Boşanma kararının verilmesiyle başlayan ve kesinleştirilmesi ile sona eren boşanma süreci şu şekilde ilerlemektedir:

 

  • Hazırlık aşaması ile boşanma kararı alınır. Avukat tercihinden sonra deliller ve vakıalar hukuken göz önünde bulundurulur.
  • Davanın ikamesi ile nafaka, tazminat talepleri ve boşanma sebepleri gibi hususları içeren dava dilekçesi mahkemeye dosyalanır.
  • Yargılama aşamasında tanıklar dinlenir, deliller toplanır ve ilk itirazlar değerlendirilir.
  • Karar aşaması ile sağlıklı bir sonuca varıldıktan sonra geçerli kılınan karara itirazı olan taraflar istinaf ve temyize başvurabilmektedirler.

 

Verilen karardan memnun olmadığınız takdirde Bursa boşanma avukatı yardımı ile itirazlarınızı mahkemeye iletebilirsiniz.

 

Boşanma Sürecine Dair Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Boşanma süreci bittikten sonra mal paylaşımı da dahil olmak üzere birçok husus nasıl değerlendirilir gibi konular merak edilmektedir. Örneğin boşanma sürecinde olan çiftin kirasının nasıl ödeneceği şu şekilde belirlenir. Kira sözleşmesinde adı yazan tarafın kirayı ödeme yükümlülüğü devam etmektedir. Bunun haricinde evde kalmaya devam eden eş oluşturulan kira sözleşmesine taraf olabilmektedir. Ayrıca boşanma sürecinde bulunan çiftlerden birinin eşyalarının evde kalması durumunda evden eşyasını almak isteyebilir. Özellikle böyle durumlarda polis ile gidilerek evden alınan eşyalara dair tutanaklar tutulup evden eşya alınabilir. Bursa boşanma avukatı boşanma sürecine dair genel konular hakkında sizi bilgilendirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp