Bursa Boşanma Avukatı

Bursa boşanma avukatı  Türkiye’de bir çekişmeli boşanma davası yaklaşık 1-2 yıl sürmektedir. Dava sürecinde davanın hazırlanma süreci, uzunluğu ne olursa olsun çok önemlidir. Boşanma sebeplerinin dayandığı gerçekler tam olarak ispat ve ispat edilirse mahkeme süreci kısa sürebilir. Dava dosyasından gereksiz bilgileri çıkarabilecek dava hazırlık sürecinin gerçekleştirilmiş olmasının çok önemli olduğu tekrar vurgulanmalıdır. Avukatlar tarafından hazırlanan dava dosyaları hâkimler tarafından incelenmeye alınır. Hâkimler öncelikle dilekçenin bir nüshasını uygun bir şekilde (tebligat yoluyla) davalıya göndermelidirler. Davalının savunması da usulüne uygun olarak davacıya gönderilmelidir.

Boşanma Avukatları ve İcra Takibi Nasıl Yapılır

Boşanma avukatları ve icra takibi nasıl yapılır.  Boşanma davası kapandıktan sonra icra aşaması başlar. Boşanma avukatı, hükmün infazı sırasında tarafların hak ve alacaklarını korumak ve kurtarmak amacıyla icra takibini başlatmıştır. Uygulamada mahkeme kararlarının icrasında büyük zorluklar olduğu bilinmektedir. Boşanma kararında yer alan maddi ve manevi tazminat, vesayet, nafaka ve diğer hususlara ilişkin hükümlerin mahkeme kararlarına göre uygulanması gerekir. Boşanma avukatları, uygulama sürecindeki sorunları ortadan kaldırmakta ve taraflar için önemli bir garanti mekanizması haline gelmektedir.

Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

Boşanma avukatı nasıl bulunur? Boşanma avukatları için boşanma avukatları listesi veya sicili bulunmamaktadır. Türk avukatlar mesleki faaliyetleri sırasında reklam yapamazlar. Bu nedenle avukatların kendilerini tanıtmaları veya “en iyi boşanma avukatı” veya “uzman boşanma avukatı” gibi sıfatlar kullanmaları meslek etiğine aykırıdır. Sıkı reklam yasakları nedeniyle Türkiye’de uzman avukat bulmanın bir yolu yok. Boşanma davaları veya benzeri hukuki sorunları olan kişilerin kendi çevreleri aracılığıyla avukata başvurmaları gerekmektedir.

Boşanma Avukatı Ücretleri Ne Zaman Ödenir?

Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?
Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

Boşanma avukatı ücretleri ne zaman ödenir? Avukatlar Kanunu, taraflar aksini kararlaştırmadıkça avukatlık ücretlerinin peşin ödenmesini şart koşar. Ancak avukat ile müvekkil arasındaki ilişki çerçevesinde taraflar ücretlerin ne zaman ödeneceğine serbestçe karar verme hakkına sahiptir. Avukatlık ücretleri boşanma davası açılmadan öncede ödenebilir. Fakat dava sonunda da ödemeye bırakılabilir. Boşanma avukatının maliyeti, sabit bir ücret veya müvekkilin dava sonucunda aldığı tazminat veya menfaatin değerinin bir yüzdesi olarak belirlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp