Boşanma Davalarındaki En Büyük Sebep = Aldatılmak

Boşanma davası günümüzde evlilik oranının artması ile birlikte buna bağlı olarak artmıştır. Bu boşanmalar kimi zaman anlaşmalı şekilde olup tek celsede kimi zaman ise bir tarafın boşanmaya istekli olup olmaması gibi konular yüzünden boşanma süreçlerinin çekişmeli boşanma davalarına girer.

Boşanma davalarına en çok sebep olan olaylar :

  • Eşlerin birbirini aldatması,
  • Şiddetli geçimsizlik,
  • Kıskançlık,
  • Yalan söyleme,
  • Çiftler arasında azalan sevgi.

Eşinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız öncelikle bu durumda kesin bir bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Bazen konular dışarıdan göründüğü gibi değildir. Bu sebep ile eşim beni aldatıyor ne yapmayalım diyorsanız öncelikle bunu kesinleştirmeniz gerekmektedir.

Boşanma davası süresi boyunca uzman bir avukattan destek almak işlemlerin daha hızlı ve sağlıklı olmasını sağlar
Boşanma davası süresi boyunca uzman bir avukattan destek almak işlemlerin daha hızlı ve sağlıklı olmasını sağlar.

Aldatma Davaları Hangi Dava Türüne Girer?

İki farklı boşanma davası türü bulunmakdır. Bunlar anlaşmalı diğeri çekişmeli boşanma davalarıdır. Bu dava türleri boşanma sebebine göre seçilmemektedir. Çiftler arasında anlaşma sağlandıysa eğer tek celsede boşanma davası açılır. Ayrıca eşler arasında anlaşılamayan konularda ise çekişmeli boşanma davası talebi gündeme gelir.

Eşim Beni Aldatıyor Olabilir Boşanma Davası Açabilir Miyim?

Eşiniz sizi aldatıyor ve elinizde kanıt var ise hızlı bir şekilde boşanma davası açabilirsiniz. Ancak elinizde herhangi bir kanıt yok ise aldatma üzerine herhangi bir dava açmanız uygun değildir. Eşiniz sizi aldatıyor ama kanıtınız yoksa eşinizle beraber anlaşmalı boşanma davası açabilirsiniz.

Aldatan Eşimden Nafaka Alabilir Miyim?

Eşinizin ekonomik durumu nafaka ödemeye uygun ise ve sizi aldattığınızı kanıtlayan deliller mevcutsa mahkeme kararına sunarak ayrıca nafaka talebinde bulunabilirsiniz. Sonuçta nafaka talebiniz hakim tarafından incelenerek karar verilen bir durumdur.

Nafaka başvurusu nasıl yapılır ve başvuru için nelere dikkat edilmesi gerekir?” gibi sorularınıza cevaplar bulabileceğiniz yazımızı okumanız daha fazla bilgi edinmenizi sağlar.

Boşanma Davalasında Avukatın Faydaları Nedir?

Boşanma davalarının türüne göre avukatın işlevi değişmektedir. Ancak her zaman alanında uzman bir avukatın bulunması yasal sürecin daha hızlı ve doğru ilerlemesine yardımcı olur. Boşanma süreci anlaşmalı şekilde devam edecekse avukat bulundurulması zorunlu değildir ama bulunması fayda sağlar. Bununla birlikte dava çekişmeli olarak ilerliyorsa boşanma alanında uzman bir avukat ile anlaşmış olmalısınız. Avukat Büşra Mizen, anlaşmayı başaran ve anlaşma yolunda sorunlar yaşayan müvekkiller ile görüşmektedir. Çünkü sürecin en hızlı şekilde sonuçlanması adına tüm desteğimiz ile yanınızda olacağız.

Bursa ‘da Avukat olarak, sunduğumuz hizmetler ile sizleri en kısa sürede mahkeme sonucuna taşıyoruz. Bursa avukatlık bürosu olarak sizlere boşanma davalarında hizmet veriyoruz.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi için iletişim sayfamızdaki bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.

TIKLA ARA
WhatsApp