Miras hukuku avukatı olarak miras davalarına bakan Avukat Büşra Mizen davalara veraset ilamı alarak başlar. Peki bu veraset nedir, veraset ilamı nedir? Nasıl alınır, nasıl doldurulur ve nerelerde kullanılır gibi konu başlıklarından bahsedeceğiz.

Veraset ilamı alınıp mirasçılar tespit edilir ve miras payları hesaplanır. Mirasçıların miras paylaşımında anlaşmazlık yaşamaları durumunda mirasçılar bizi arayabilirler. Çünkü Bursa ‘da yararlanabilecekleri en iyi miras avukatını bulma arayışı içerisine girerler. Özellikle de nesiller öncesinden kalan bir miras söz konusu ise durum oldukça karışık hale gelmektedir. Bu nedenle mirasçılar için dava açmak kaçınılmaz hale gelmektedir.

Bursa ‘da Miras Hukuku Davasına Bakan Avukat

Miras davası açmak isteyenler Bursa’nın en iyi miras avukatıyla çalışmak istemektedir. Bursa Avukat olarak hizmet veren Büşra Mizen, edindiği tecrübeler, girmiş olduğu ve kazandığı dava sayısı müvekkiller için önemlidir. Yıllardan beri edindiğimiz tecrübelerimiz ve kazandığımız dava sayısıyla müvekkillerimize miras davalarında avukatlık hizmeti veriyoruz. Bu nedenle Avukat Büşra Mizen, miras hukuku alanında gerçekleşen davalarınızda sizinle sürekli irtibatta kalır. Avukatımız sizlere merak ettiklerinizi aktarmakta hep bir telefon kadar yakın olacaktır.

Bursa Avukat - Miras Hukuku Miras Davası

Miras Davası ‘nda Veraset İlamı

Veraset; (mirasta) hak sahibi olma veraset ilamı da; mahkemeden alınan ve ölen bir kimsenin kalıtçısı (varisi) olduğunu gösteren resmi belgedir. Ayrıca veraset ilamı mirasçılık belgesi olarak da bilinir. Veraset ilamı kavramı 4721 sayılı Kanun içerisinde 598. Maddede “Mirasçılık Belgesi” olarak ifade edilmektedir. *

Veraset İlamı Nasıl Alınır?

Veraset ilamının nereden nasıl alındığını merak ediyorsanız eğer bunun iki farklı durumda çözüm yolu bulunmaktadır. Bu nedenle bir yakınınızı kaybettiğinizde resmi olarak işlem yapmak zorunda kalırsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

İlk olarak alınabilecek yer noter olmakla birlikte oldukça kolay şekilde alınır. Notere verilen nüfus kayıt örneği ile TC kimliği sayesinde, tüm mirasçıların gitmesine gerek kalmadan dilekçe alınmaktadır.

Fakat; mirasçılar içinde yurtdışında yaşayan ya da yabancı uyruklu olanlar var ise veya herhangi bir anlaşmazlık oluşmuşsa, veraset ilamı böyle durumlarda Sulh Mahkemeleri tarafından verilmektedir.

Bursa ‘da Miras Davası Ücretleri

Genel olarak Bursa ‘da miras davası avukatlarında; tecrübeye, dava kazanma oranına, davanın zorluğuna ve taraf sayısına bağlı olarak farklı fiyatlar ortaya çıkarabilmektedir. Bu noktada belirtmek isteriz ki hiçbir avukat Türkiye Barolar Birliği’nin her yıl yayınlamış olduğu asgari ücret tarifesinde belirlenen ücretin altında hiçbir dava ve iş alamaz.

Eğer Bursa’da miras davası üzerine bir avukat arayışındaysanız Bursa ‘da miras davalarına bakan Av. Büşra Mizen ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Bursa ‘da danışmanlık ücretinin düşük olmasından ziyade, miras avukatının tecrübesi, iş bitiriciliği ve kazandığı dava sayısını göz önünde bulundurmanız gerekir.

Bursa ‘da miras davalarına bakan Av. Büşra Mizen ile çalışmak, davalarınızda en hızlı ve etkili çözüme ulaşmanız için var gücü ile tüm hukuksal alanda yanınızda olması demektir. Hemen bizimle iletişime geçin.

2 yorum “Miras Hukuku Avukatı”

  1. Mirasla ilgili biri istinafta, diğeri İst.23. Asl.huk. devam eden ve buna paralel acilacakl iki davam var. Ücrete biraz zorlaniyorum. Davaya ne kadar ucretle bakılabilir. TSK.ederim. 0552 9505122

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp