Koruma Tedbiri ceza muhakemesi çalışmalarının düzgün olarak yapılması ve yapılan muhakeme sonunda verilen kararın tam olarak yerine getirebilmesi amacıyla hakimler veya mahkemeler tarafından uzamasında sakınca bulunan durumda kısıtlı olarak bazı temek kişilik haklarına uygun olarak müdahale edebilirsiniz.

Yetkili makamlarca uzamasında sakınca bulunan olaylarda kişilerin temel haklarına uygun olarak müdahale edilmesine koruma tedbiri denilmektedir.

Koruma Tedbiri Nasıl Alınır?

Bursa ‘da koruma kararı, hayatı ve bedensel bütünlüğü koruma altına alma konusunda güvence sağlayan haklar, anayasal haklarımız içinde mevcuttur. Bu durumlardan yola çıkılarak kadına veya aile bireylerinden birine yapılan her türlü şiddet eylemi aslında anayasal bir hakkı ihlal etmek anlamına gelmektedir.

Koruma tedbiri konusunda uzman avukatlar sizlere yardımcı olmaktadır. Bulunduğunuz bir bölgede bir avukat yardımı ile koruma tedbirinden yararlanabilirsiniz.

Boşanma Gerçekleştikten Sonra Koruma Tedbiri Almak

Eşi Evden Uzaklaştırmak Nedir?

Eşi uzaklaştırma kararı genellikle şiddete uğrayan kadınların ihtiyaç duyduğu bir konudur. Günümüzde çok sık karşılaştığımız bu durum talep edilip onaylanması durumunda diğer eş mahkeme kararınca verilen süre ve mesafede yanına yaklaşamamasıdır.

Koruma tedbiri alanında uzmanlığımız ile sizlere yardımcı oluyoruz.
Koruma tedbiri alanında profesyonelliğimiz ile sizlere yardımcı oluyoruz.

Evden Uzaklaştırmayı (Koruma Kararı) Ne Zaman İsteyebilirsiniz?

Aile bireyleri arasında fiziksel, cinsel veya psikolojik baskı gibi durumlar görebilirsiniz. Bu durumlarda sonuçlanması muhtemel olan hareket tehdit olarak tanımlanabilmektedir. Bu sebep ile henüz gerçekleşmemiş durumlarda dahi uzaklaştırma kararı isteyebilirsiniz. Bursa ‘da koruma kararı çıkarmak için Avukat Büşra Mizen ‘e ulaşabilirsiniz.

Koruma Kararı İle Birlikte Başka Hangi Tedbiri alabilirsiniz?

  • İş yerinin değiştirilmesi
  • Kişinin ­evli olması durumunda bulunduğu yerleşim yerinden farklı yerleşim yeri belirlenmesi
  • Korunan kişilere, bu kişilerin bulundukları alana yaklaşmama
  • Alkol ya da uyuşturucu madde etkisinde iken korunan kişilere ve bunların bulundukları yerlere yaklaşmama,
  • Korunan kişinin iletişim araçları ile rahatsız etmeme
  • Silah taşıyorsa silahına el konulması

Evden Uzaklaştırma Kararı Hangi Kurumdan Alabiliriz?

Evden uzaklaştırma kararı alanında uzman bir avukat ile aile mahkemesine yapabilirsiniz.

Bursa bölgesinde kısa sürede uzaklaştırma kararı almak için sizlere yardımcı oluyoruz.

Uzaklaştırma Kararı Ne Kadar Sürede Çıkar

Uzaklaştırma kararı talep edildikten sonra 1-4 gün arasında sonuçlanır. Önleyici ve koruyucu tedbir kararları 6 aya kadar sürer. Şiddete uğrayan kişinin yetkililerden uzaklaştırma talebinde bulunması karar için yeterlidir. Fiziki şiddetin ispatlanmasına gerek kalmadan uzaklaştırma talep eden kişiler için koruma kararı kısa sürede verilir.

Delil, tanık veya belgeye gerek olmadan ücretsiz olarak herkes uzaklaştırma talebinden faydalanabilir. Şiddete uğrayan kişilerin ilk seferde talepte bulunması çok önemlidir. Aksi taktirde şiddetin boyutu artarak daha kötü sonuçlara yol açar. Ayrıca uzaklaştırma kararı için sadece fiziksel şiddet olması gerekmez. Psikolojik şiddet, ekonomik veya duygusal şiddet gibi türleri de olduğu unutulmamalıdır.

Bursa ‘da Avukat olarak, sunduğumuz hizmetler ile sizleri en kısa sürede mahkeme sonucuna taşıyoruz. Bursa avukatlık bürosu olarak sizlere koruma tedbiri alma konularında hizmet veriyoruz.

Sizde uzaklaştırma kararı hakkında Bursa çevresinde bir avukat arıyorsanız iletişim sayfamızdaki bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.

TIKLA ARA
WhatsApp