İş Hukuku Hangi Alanları Kapsamaktadır?

İş Kanunu’nun hükümleri gereğince iş hukuku belirlenmiştir. Bu kapsamda işveren, işçiler ya da işveren vekillerini kapsayan bir durumdur. Kanun tarafından belirlenmiş olan istisnalar dışında bütün işçilere, işverenlere ya da vekillere faaliyet hususlarına bakılmadan uygulanır. Bu hükümler kanunen stajyer, çıraklık, istisnai durumlarında yer alan kişiler için uygulanması mümkün olmadığı ifade edilmiştir. Profesyonel sporcular da bu işçi sınıfında yer almaktadır. Ancak yapılan iş göz önüne alındığında, İş Kanunu’nun uygulama alanı dışarıda bırakılmaktadır. Gazeteciler ve denizciler için ise İş kanunu uygulanmaz. Onlar için özel Deniz iş Kanunu ve basın iş kanunları hükümleri uygulanmaktadır. İş hukuku kapsamları ve dava süreçleri için Bursa avukat hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

İş Hukuku Hangi Alanları Kapsamaktadır?

İş Hukuku Davalarına Hangi Mahkeme Bakmaktadır?

İş mahkemeleri tarafından iş hukuku davaları görülmektedir. İş hukuku kapsamında iş mahkemeleri uyuşmazlık, alacak, tazminat gibi iş davalarına bakmakla yükümlüdür. İlk derece mahkeme niteliğindeki bu detaylar özel mahkeme özelliği taşır. Tüm bu kapsamda en iyi Bursa avukat seçeneğini belirlemelisiniz. Aksi halde işlemler sizler için pek sağlıklı ilerlemeyebilir. Kesin ve en kısa sonuca ulaşmak adına sizlere deneyimli karomuz ile hizmet veriyoruz. İş hukuku kapsamında ki tüm davalar büyük bir deneyim gerektirir. Gerek kriterler gerekse tarafların dava süreçlerinde ki konumları gereği iyi bir savunmaya ihtiyacınız olacaktır.

Bursa Avukat Bürosunun İş Hukuku Davalarında Sorumlulukları

İş hukuku kapsamında hizmet veren Bursa avukat, iş hukuku kapsamında uyuşmazlıklarda önleyici hukuk ya da danışmanlık hizmetlerinin sunulması ve bu kapsamda iş sözleşmelerinin hazırlanması, düzenlenmesi ya da güncellenmesi hususlarını içerir. Bununla beraber arabuluculuk hususlarında tarafların temsili de sağlanır. İK süreçleri işletmeler için önemlidir. Danışmanlık hizmeti kapsamında dava süreçlerinin takibi gibi pek çok alanda hizmet vermekteyiz. Şirketinizin hukukun belirlediği unsurlar ile en iyi yönetilmesi, işçilerinizin hakları gibi tüm detaylar için bizlerden danışmanlık alabilirsiniz. Ayrıca müşterileriniz için sunacağınız hizmetlerde önemli olan sözleşmeler de sizler için özel olarak hazırlanıyor. Bu sayede olumsuz bir durum karşısında baştan tedbir almış olursunuz. Sizlerin karlılık ve haklılığının korunması vaat edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp