Bursa’da İş Hukuku Avukatı

Bursa iş hukuku avukatı kendini bu alanda çok geliştirmesi gereken bir meslektir. Bursa da özel sektör alanında çok gelişmiş bir şehir olduğu için iş hukuku avukatlarına daha çok görev düşmektedir. İşçilerin haklarını savunmak için iş hukuku alanı geliştirilmiştir. İş hukuku avukatları ise işçilerin ezilmelerini ve haksızlığa uğramamalarını engellemektedir. İş hukuku avukatları bu alanda kendilerini geliştirdikleri tecrübeleri ve teknik bilgileri sayesinde işlerin hakkını sonuna kadar savunmaktadır. İşçiler ile işverenler arasında genelde maaş, para, tazminat gibi sorunlar çıkmaktadır. Bu gibi durumlarda iş hukuku avukatları işçilerin hakkını sonuna kadar savunur.

İş Hukuku Avukatı

Bursa iş hukuku avukatı bu bölgedeki haksızlığa uğrayan tüm işçilere yardımcı olabilir. Burada avukatların üzerine ne kadar çok görev düşse de aslında işçilerin üzerine de o kadar görev düşmektedir. Çünkü bazen anlaşmazlıklar işçilerin kendi işlerini yapmadığı sonucunda çıkabilmektedir.

İşveren işçinin sorumluluklarını ve yükümlülüklerini yerine getirmediğinden dolayı ücretini vermediğini öne sürüyor ise bu konunun iyice araştırılması gerekmektedir. Eğer işçi ona verilen tüm görevlerini yerine getirdiyse o noktada maaşını almak için iş hukuk avukatı devreye girer. Böylelikle işçinin tüm hakları savunulur ve harcadığı emeklerinin karşılığını dava sonucunda alabilir.

İş Hukuku Avukatının Alanları

İş hukuku avukatının bazı baktığı davalar mevcuttur. Sadece bir konuda değil çok konuda dava bakarlar. Bunun sebebi de iş hukukunu çok geniş bir alan olmasıdır. İş hukuku avukatlarının baktığı bazı davalar şu şekildedir;

  • İhbar ve kıdem tazminat davaları,
  • İşçiyi sigortasız çalıştırma davaları,
  • İş kasasında yaşanabilecek tazminat davaları,
  • İş sözleşmesine bağlı olarak çıkan davalar,
  • Olası meslek hastalıkları sebebiyle ortaya çıkan tazminat davaları,
  • İşe iade davaları gibi davalara bakarak işçinin hakkını savunurlar.

İş Hukuku Avukatını Yararları

İş Hukuku Avukatının Alanları
İş Hukuku Avukatının Alanları

Bursa iş hukuku avukatı işçiye çok yarar sağlamaktadır. Sadece maddi anlamda da değil işçilerin manevi ve psikolojik alanda da çektiği sıkıntılar bu davalar sonucunda düzelmektedir. Bazı işverenlerin işçilere uyguladığı psikolojik baskıların düzelmesi de davanın sonucunda oluşur. Bununla birlikte hak ettikleri ücretleri de almaları cabasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp