Bursa Gayrimenkul Avukatı

Bursa gayrimenkul avukatı bu alanda çıkan davalara bakarak müvekkilin hakkını korumaktadır. Gayrimenkul avukatları meslek hayatları boyunca edindikleri tecrübeler ve biriktirdikleri bilgiler sayesinde bu davalarda üste çıkabilir. Gayrimenkul davaları geniş çapta vatandaşın karşısına çok fazla çıkabilmektedir. Gayrimenkul davaları taşınmaz anlamında olan malların dava ve hukuki sürece girmesi ile vatandaşın karşısına çıkar.

Mal- mülk meselelerinde anlaşmazlıklar çıktığı zaman gayrimenkul davaları yapılmaktadır. Gayrimenkul avukatları da çıkan bu anlaşmazlıklar sonucunda haksızlığa uğrayan ve mağdur edilen kişinin hakkını savunmak ta görev almaktadır.

Gayrimenkul Hukuku

Bursa gayrimenkul avukatı, gayrimenkul hukukuna hakimdir. Sadece gayrimenkul alanında değil pek çok alanda kendini geliştiren avukatlar gayrimenkul davalarında daha da başarılı olmaktadır. Bunun sebebi ise gayrimenkul sadece tek bir alana yönelik olarak değildir. Gayrimenkul dava davalarında çok fazla yerden konu gelerek insanların karşısına çıkabilmektedir. Bu sebeple gayrimenkul hukuku gayrimenkul avukatları tarafından çok iyi bilinmektedir. Bazı inşaat sözleşmelerinde, kiralama işlemlerinde, mal alım satım işlemlerinde, kat karşılığı yapılmış olan inşaat sözleşmelerinde, şahsi olarak hak tesisi isteyen kişilerin açtığı davalarda gayrimenkul hukuku araştırılmalıdır.

Gayrimenkul Avukatlarının Çalıştığı Alanlar

Gayrimenkul avukatlarının yukarda da söylendiği gibi hakim olduğu pek çok alan vardır. Çünkü gayrimenkul anlaşmazlıklarından çok farklı konulara kadar davalar uzamaktadır. Bu sebeple gayrimenkul avukatlarına düşen görevler de artar. Gayrimenkul avukatlarının dava çeşitlilikleri şu şekildedir;

  • Ortaklığın giderilmesiyle açılan davalar,
  • Önalım (şufa) davaları,
  • Ecri misil davaları,
  • Tespit davları,
  • Müdahalenin men edilmesiyle yapılan davalar,
  • Oluşturulan tapu kayıtlarının düzenlenmesiyle ortaya çıkan davalar,
  • Tapunun iptal edilmesinin istemiyle sonuçlanan davalar,
  • Geçit hakkının kurulmasıyla ilgili davalar,
  • Tahliye davaları da gayrimenkul avukatlarının ilgilendiği davalardandır.

Gayrimenkul Avukatlığı

Gayrimenkul Hukuku
Gayrimenkul Hukuku

Bursa gayrimenkul avukatı arayışında olanlar için çok fazla seçenek vardır. Gayrimenkul davalarına her avukat bakabilir. Bu sebeple Bursa’da avukat arandığı zaman da herhangi biri tercih edilebilir. Fakat yine de gayrimenkul hukukunda kendini geliştirmiş olan birini tercih etmek iyi olabilir. İnşaat sektörü yüzünden gayrimenkul davaları çok fazla olduğu için de bu sektörde daha önceden dava bakan avukatlar tercih edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp