Bursa Gayrimenkul Avukatı

Bursa gayrimenkul avukatı, mal- mülk anlaşmazlıklarında kişilere yardım eder. Gayrimenkul olayları genelde kişiler arasında çok büyük sorunlara yol açabilmektedir. Çünkü ortada küçük meblağlar değil de çok büyük meblağlar olduğu için kişiler kendi olan haklarını almak için her türlü yola başvura bilmektedir. Gayrimenkul avukatları ise kişilerin yaşadığı haksızlığın önüne geçmek için onlara yardımcı olmaktadır.

Gayrimenkul Hukuku

Bursa gayrimenkul avukatı sadece gayrimenkul hukukuna değil de her alanda uzman olması gerekir. Çünkü gayrimenkul anlaşmazlıkları sonucunda tartışmalar çok farklı boyutlara gidebilmektedir. Örneğin bir daire kavgasında haneye tecavüz de ayrı bir dava olarak avukatların karşısına çıkar. Bu sebeple de gayrimenkul avukatları gayrimenkul hukukunun yanında çok fazla alanda gelişmiş olması gerekir.

Gayrimenkul Hukukunun Alanları

Gayrimenkul hukuku özellikle bu bölümü okuyanlar için de çok zor bir ders olarak da karşılarına çıkmaktadır. Fakat bunun ne kadar iyi öğrenilmesi ve bilgilere ne kadar çok hakim olunması ilerde öğrencilere çok yardımcı olmaktadır. Gayrimenkul, taşınmaz olarak bilinen her türlü mal- mülke denilmektedir. Gayrimenkul davaları da bu mal- mülk üzerinden çıkan anlaşmazlıklar sonucunda açılan davalardır.

Genel olarak gayrimenkul hukukunun bulunduğu davaların içeriği şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Kiralama işlemlerinde yapılırken ortaya çıkan problemler,
  • Şahsi hak tesisi isteyenlerin açtığı davalar,
  • Bir gayrimenkulü satma işlemlerinden ortaya çıkan sorunlar,
  • Gayrimenkul alım işlemlerinde çıkan sorunlar,
  • Tahliye davaları,
  • Kat karşılığında inşaat sözleşmesi yapmaları gibi pek çok alanda gayrimenkul hukuku bulunur.

Gayrimenkul Avukatlığı

Gayrimenkul Avukatlığı
Gayrimenkul Avukatlığı

Bursa gayrimenkul avukatı bu bölgede gayrimenkul konusundaki her türlü davada görev alır. Bursa Türkiye’de pek çok konuda gelişmiş olan bir şehir olmasıyla birlikte inşaat sektöründe de çok gelişmiştir. Fakat bir ilde inşaat sektörü ne kadar büyükse gayrimenkul anlaşmazlıkları da o kadar çıkmaktadır.

Gayrimenkul avukatları da inşaat sektöründe çıkan bu gayrimenkul anlaşmazlıklarını sona ulaştırmak için görev alırlar. Gayrimenkul avukatları gayrimenkul hukukuna da yeterince hakim oldukları için kimlerin hangi hakka sahip olduğunu da bilirler. Bu sebeple bir avukata başvurmuş müvekkil kısa bir süre içerisinde davayı sonuçlandırıp hakkını elde edebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp