Bursa’da Boşanma Davaları

Bursa’da işinde uzman boşanma avukatı arayışı içerisine girdiğiniz zaman ulaşabileceğiniz en güvenilir avukattır.  Boşanma süreci her iki taraf için de oldukça zorlu ve yıpratıcı olmaktadır. Bu denli zorlu bir süreçte arkanızda alanında uzman bir boşanma avukatın bulunması son derece önemlidir. Günümüzde pek çok insan farklı sebeplerden dolayı evlilik hayatlarını noktalamak durumda kalmaktadır. Bu süreç boyunca genellikle her iki taraf da bu durumu en az zararla sonlandırmak istemektedirler. Bu hususta davayı yürütecek kişinin aile hukukunda uzmanlaşmış, gerekli tüm mevzuata hâkim profesyonel bir boşanma avukatı olması gerekmektedir. Davayı yürüten avukatın bir boşanma avukatı olması her iki tarafın da menfaati için önemlidir. Boşanma tarafları bu üzücü süreçte istemeden de olsa birbirlerine zarar verici hatalar yapabilmektedirler. Bursa boşanma avukatı her türlü donanımı ile boşanma işlerinizde yanınızda bulunmaktadır.

Boşanma Avukatlarının Görevleri Nelerdir?

Bursa boşanma avukatı pek çok görevi bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Müvekkilinin arzuladığı sonuç ve elde etmek istedikleri ile ilgili bir yol hazırlamak,
  • Ayrıntılı analizler yaparak dava hakkında fikirler sunmak,
  • Boşanmanın seyri doğrultusunda müvekkiline fikirler vermek,
  • Davanın her sürecinde müvekkili ile iletişim halinde kalarak, duruşma tarihleri ve dava aşamaları hakkında bilgiler vermek,
  • Tazminat, velayet, nafaka ve mal paylaşma konularında tarafların bir anlaşmaya varmalarının sağlanması gibi konular boşanma avukatının temel görevleridir.

Boşanma Davası Türleri Nelerdir?

Bursa’da İşinde Uzman Boşanma Avukatı
Bursa’da İşinde Uzman Boşanma Avukatı

Hukukumuzda iki farklı boşanma davası türü bulunmaktadır:

  1. Anlaşmalı boşanma davası: Her iki tarafında karşılıklı olarak bütün konularda uzlaşı içinde olmaları gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma davaları çok kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Anlaşmalı bir boşanma gerçekleşebilmesi için bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Mesela evliliğin en az bir yıl sürmüş olması, her iki tarafında razı olması, dava hakiminin tarafları bizzat dinlemesi ve şartların bir protokol metnine bağlanması gerekmektedir.
  2. Çekişmeli boşanma davası: Anlaşmalı boşanma davalarının aksine her iki tarafın veya iki taraftan biri ortak bir paydada buluşamayabilir. Bu şekilde en ufak bir konu da bile anlaşmazlık olmasında çekişmeli bir boşanma süreci içerisine girilmektedir. Çekişmeli boşanmalar davanın durumuna ve tarafların tutumlarına göre çok uzun süreler devam edebilmektedir.

Bursa boşanma avukatı hangi türde olursa olsun bütün boşanma davalarına bakmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TIKLA ARA
WhatsApp