Bursa’da İş Hukuku Avukatı

Bursa iş hukuku avukatı çok geniş çerçevelere sahip görevleri yapmaktadır. İş hukuku avukatlarının yaptığı görevler aslında büyük sorumluluk gerektirmektedir. Çünkü işçi ile işveren arasında çıkan her türlü anlaşmazlıklarda iş hukuku avukatları devreye girmektedir. İşçi ile işveren arasında gelişen her anlaşmazlığın sonucunda iş hukuku ile ilgili davalar açılabilmektedir. Burada ise avukatların görevleri çok büyüktür.

İş Hukuku Avukatlarının Görevleri

Bursa iş hukuku avukatı dava olarak pek çok alanda yer almaktadır. Burada ki en büyük amaç, mağdur olan işçiye destek olmaktır. İş hukuku avukatlarının yer aldığı bazı davalar şu şekilde sıralanır;

  • İş sözleşmelerine ilişkin olarak açılan davalar,
  • İşçi haklarına bağlı olan davalar,
  • Ücret ya da maaş alacağı olan davalar,
  • Yıllık izinlerin işçilere kullandırılmaması sonucu oluşan davalar,
  • Ödenmemiş olan mesai ücretlerinin sonucunda çıkan davalar,
  • Haftalık izin ya da resmi tatillerde verilmesi gereken ücretlerin ödenmemesi sonucunda oluşturulan davalar,
  • İşyerinde işçiye mobbing (işyerinde işçiye uygulanan psikolojik şiddet) davalarında iş hukuku avukatlarının görevi büyüktür.

İş Hukuku Avukatlarının İşçilere Sağladığı Yararlar

İş hukuku avukatları işçilerin her türlü haklarını savunur ve emeklerinin karşılığını alır. Bazı işverenler işçilerin alması gereken emeğini altını boş bırakır. Bu gibi durumlarda ise emek hırsızlığı ortaya çıkar. İşverenler ile işçiler arasında en çok maaş ve tazminat davaları oluşmaktadır. İş hukuku avukatları ise bu durumda işçilerin hakkını savunur ve almaları gereken ücreti teslim eder. Bunun yanında ise bu ücreti kazanmış olmak için de işçilerin işverenlere karşı her türlü sorumluluğun yerine getirilmiş olması lazım. Aksi takdirde ücretlerini alamama durumları da oluşabilir.

Bursa İş Hukuku Avukatları

Bursa’da İş Hukuku Avukatı
Bursa’da İş Hukuku Avukatı

Bursa ili, Türkiye ekonomisine çok katkı sağlayan bir şehirdir. Yani işçi ve işverenler Bursa’da çok yaygındır. Özel sektörde de çok geniş bir çerçevesi olan Bursa’da işveren ve işçi arasında pek çok anlaşmazlıklar yaşanabilmektedir. Bu durumda Bursa iş hukuku avukatı üzerinde çok büyük sorumluluklar olabilmektedir. İş hukuku avukatları bu noktada; işveren ile işçi arasındaki her sorunu detaylı bir şekilde araştırıp işçinin hakkını alma görevine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp