Bursa’da Boşanma Davası

Bursa’da boşanma davası açmak isteyen bireylerin boşanmayı gerektiren hallerden birini ispatlamak koşuluyla gerekli mercilere dilekçe hazırlaması gerekmektedir. Boşanma davasına konu olan olayın içeriğinde bulunduğu durumla alakalı iddiaları hazırlanması ve aile mahkemesine başvurulması gerekmektedir başvuru yapılacak olan aile mahkemesi eşin yerleşim yeri veya boşanmak isteyen kişinin yerleşim yeri yahut davadan önce son 6 ayda eşiyle birlikte bulundukları yerdeki aile mahkemesine başvurulması gerekmektedir. Ancak başvuruda bulunacak yerde aile mahkemesinin olmaması durumunda asliye mahkemeleri de aile mahkemesi sıfatıyla boşanma davalarına bakmakla yükümlüdür. Bursa boşanma avukatı olarak hizmet vermekte olan avukatlık büromuz ile irtibata geçerek boşanma davası başvurusunda bulunmak için gerekli evrakları öğrenebilir sürecin en iyi şekilde yönetilmesi için profesyonel destek alabilirsiniz. Böylece boşanma davasının en kısa sürede sonuçlanması ve süreç tamamlanırken haksızlığa uğrayan olmaması sağlanmaktadır.

Boşanma Avukatı Gerekliliği

Boşanma davalarında hem erkek tarafın hem de kadın telefon çeşitli hakları bulunmaktadır. Cinsiyet fark etmeksizin aldatan veya aldatılan şiddete uğrayan ve şiddet uygulayan kişinin ayrıldığı haklı ve haksız durumlara göre baştan nafaka olmak üzere mağduriyete uğrayan eşe yasalar çeşitli haklar tanımaktadır. Nafaka, velayet gibi kritik konularda da haklı veya haksız olma durumu söz konusudur. Özellikle çekişmeli boşanma davalarında tarafların haksızlığa uğramaması için delilerin net bir şekilde ortaya konulması gerekmektedir. Aksi takdirde örneğin aldatma sonucu boşanma davası açan eş aldatıldığını ispatlayamayan bilir. Bu durumda nafaka talebinde bulunamayan bilir. Bununla birlikte daha birçok dava konusunda problemin ortaya çıkması söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda Bursa boşanma avukatı olarak hizmet veren avukat Büşra Mizen desteği ile haksızlığa uğramayacağınız bir savunma talep edebilirsiniz. Dava öncesinde başvuru ile başlayan süreci eksiksiz yürütülmesi ve davanın haklı taraf için mağduriyet oluşturmaması sağlanır.

Bursa Boşanma Avukatı İletişim

Bursa’da Boşanma Davası
Bursa’da Boşanma Davası

Bir hüsran ile sonuçlanan evliliğin taraftara daha çok zarar vermeden ve büyük mağduriyetler oluşturmadan çözülebilmesi için hakkaniyeti bir kararın verilmesi gerekmektedir. Mahkeme tarafından hakkaniyetli kararının verilebilmesi için delillerin ve evlilik durumunun tam olarak hakimler karşısına serilebilmesi gerekmektedir. Bu da ancak Bursa boşanma avukatı hizmeti veren profesyonel avukatlar tarafından gerçekleştirilebilir. Büromuz Bursa ve Türkiye’de boşanmam avukatları arasında başarısıyla önde gelmektedir. Sitemiz üzerinden erişim sağlayarak danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp