Bursa’da Boşanma Avukatları

Evlilik kararı alan eşler boşanmayı hiç düşünmezler. Her evlilik mutluluk hayali üzerine kurulmaktadır. Zaman içerisinde eşten arasında bazı problemler baş gösterebilmektedir. Eşlerin elinde olarak ya da elinde olmayarak gelişen durumlar evliliği boşanmanın eşiğine kadar götürebilmektedir. Boşanmaya karar veren eşler çekişmeli ya da anlaşmalı boşanma yoluna gidebilmektedir. Özellikle boşanma durumlarında eşlerin birbirlerinden talep edebileceği durumlar söz konusu olmaktadır. Bursa avukat olan Büşra Mizen tarafından müvekkillerine boşanmak istediği eşi ve dava hakkında çeşitli sorular yönetilmektedir. Bu sorular:

  • Çocuk üzerinde velayet hakkı talebi olup olmadığı.
  • Nafaka talebinin olup olmadığı.
  • Mal paylaşımı yapılıp yapılmaması.
  • Maddi veya manevi tazminatın talep edilip edilmedi.

Net olarak soruların yanıtı alınarak davanın başvurusundan önce olguların net bir şekilde toparlanması sağlanmaktadır. Davanın hukuki temeli oluşturularak dava dilekçesine elde edilen verilerin yazılmasını sağlamaktadır. Profesyonel olarak dava dosyasına yeterli dilekçe suretimi iddiaları güçlendirecek delilleri koyan hukuk büromuz aynı zamanda yazılı delilleri fiziken ulaşarak da dosyaya eklemektedir.

Bursa Avukat Bürosu

Bursa Avukat bürosu olarak hizmet vermekte olan avukat Büşra Mizen baştan sona tüm süreci hakimdir. Davanın tüm sürecine hakim olması nedeniyle davadan çıkacak sonuç ve hatta davanın seyri hakkındaki görüşleri neticesinde delil toplama bir gün talepte bulunmak gibi birçok farklı konuda girişimde bulunmaktadır. Müvekkilinin haksızlığa uğramaması için gerekli olan girişimleri gerçekleştirerek sürecin hem daha hızlı yürümesi hem de müvekkilin lehine gelişmesi sağlanmaktadır. Özellikle şiddet mağduru olan müvekkiller için uzaklaştırma veya tedbir gibi birçok farklı önlem talep edilmektedir.

Boşanma Sürecinde Avukatın Rolü

Bursa’da Boşanma Avukatları
Bursa’da Boşanma Avukatları

Boşanma davalarında hakimler somut deliller üzerinden karar vermektedir. Ayrıca gerekli evrakların mahkemeye ibraz edilmesi ile hakimler olayın çözüme kavuşturulmasını sağlamaktadır. Mahkemeye delillerin eksik sunulması veya belgelerin eksik tespit edilmesi, aldatma ve benzeri durumların da beyanların yalnızca yazılı olarak kalması ve kanıt eklenmemesi davanın taraflar hakkında haksız sonuçlanmasına neden olabilir. Delilleri ile aldatmak konusu ispatlayamaması takdirde sözlü beyanlar dikkate alınmamaktadır. Bu nedenle profesyonel olarak destek almalısınız. Bursa Avukat bürosu olarak hizmet vermekte olan avukatlık bürosu tarafların haksızlığa uğramadan davayı sonuçlandırması için gerekli olan tüm evrak ve dökümanlar dava öncesinden hazırlanmaktadır. Dava sürecine mal paylaşımı, velayet ve daha birçok konuda haksızlık yaşanmaması için delim toplanmakta ve dava sürecinde dava dosyasına eklenmektedir. Ayrıca dava süreci ile ilgili bilgi almak için telefon numaralarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp