Bursa’da Boşanma Avukatı

Bursa’da boşanma avukatı olarak hizmet vermekte olan avukat Büşra Mizen başta anlaşmalı boşanma olmak üzere bütün boşanma davalarında hizmet vermektedir. Müvekkillerin dava sürecinde yasal haklarını bildirip en uygun çözüm yollarını vekillerine sunan avukat en iyi sonuçların alınması için en doğru yolun seçilmesini sağlamaktadır. Bursa boşanma avukatı arayan müvekkilleri boşanma davası sürecince hukuki danışmanlık hizmeti sunarak boşanma davalarından gereksinim duyulan tüm aşamalarda yardımcı olunmaktadır. Boşanma davalarının farklı unsurları olan nafaka, velayet, maddi tazminat, manevi tazminat kişisel eşyaların iadesi, ziynet eşyaları paylaşımı gibi konularda da hizmet sunularak adaletli ve en hakkaniyetli şekilde davanın sonuçlanması konusunda hizmet verilmektedir.

Boşanma Sebepleri

Boşanma süreci sancılı ve yıpratıcı bir süreç olarak bilinmektedir. Hayaller ve umutlarla kurulan bir evliliğin bitirilmesi için birçok farklı sebep olabilmektedir. Başta zina olmak üzere hayata kast, onur kırıcı davranış, suç işleme veya haysiyetsiz hayat sürme, terk etme, akıl hastalığı, evlilik birliğinin temelinden sarsılması gibi sebepler boşanma için geçerli sebeplerdir. Boşanmaya sebep konuların meydana gelmesi durumunda her iki eşin birden yahut mağduriyete uğrayan tarafın boşanma için aile mahkemesine başvurması gerekmektedir. Boşanma sürecini en hızlı ilerlemesi ve acil olarak sonuçlanması için artı olarak yasal haklarınızı eksiksiz olarak alınması için Bursa boşanma avukatı tarafından destek alınmasında fayda bulunmaktadır.

Bursa Boşanma Davası Nasıl Açılır

Bursa’da Boşanma Avukatı
Bursa’da Boşanma Avukatı

Bursa’da ve hatta Türkiye’nin her yerinde Türk Medeni kanunu uyarınca boşanmak isteyen eşinin boşanma sebeplerinden en az birine dayalı olarak dilekçe hazırlayarak aynı Mahkemesi’ne başvurması gerekmektedir. Ancak başvuracağı aile mahkemesinin ikametgahı bulunduğu adreste yahut altı aydan beri birlikte oturdukları yerdeki aile mahkemesine başvurması gerekmektedir. Dilekçenin yanı sıra gerekli olan evraklarının da boşanma bürosuna verilmesi ve bu esnada hesaplanan harcın dava masraflarının davayı açan kişi tarafından ödenmesi gerekmektedir. Bursa boşanma avukatı olarak hizmet veren avukat Büşra Mizen desteği ile eksiklik yaşamadan davanın gerekli tüm evraklarla hızlı bir şekilde başlanması sağlanmaktadır. Aynı şekilde boşanma davasının başlatılmasından sonra da en hakkaniyetli şekilde devam ettirilmesi için yine avukatlık büromuz çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp