Bursa’da Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

Bursa boşanma avukatı arayışları konusunda bulunulan şehre bağlı baro ve de arama motorları üzerinden ilgili avukatların bilgilerine ulaşılabilmektedir. Boşanma avukatının Medeni Kanun hakkında son derece bilgi sahibi olması, tecrübesi ve uzmanlığı son derece önemlidir.

Doğru bir araştırma ve görüşmeler sonucu kişi ya da kişiler için en iyi boşanma avukatına ulaşılacaktır. Bilgi birikimi ve de tecrübelerinin dışında boşanma avukatı ile iyi bir iletişim kurmak da en önemli hususlar arasında yer almaktadır. Bunun nedeni ise özel durumların, delil ya da kanıt oluşturabilecek tüm detayların en ince ayrıntısına kadar boşanma avukatına anlatılması gerekliliğidir. Bir nevi en özelinizi paylaşmanız gereken boşanma avukatı ile iyi bir iletişim sağlanmaz ise bu tip durumlardan bahsetmek çok daha zor olacaktır.

Boşanmanın Nedeni Sayılan Temel İlkeler

Medeni Kanun’a göre boşanmanın nedeni sayılabilecek bazı temel ilkeler bulunmaktadır. Bu ilkeler arasında ilk sırada irade ilkesi yer alır. Evliliği başlatan, evliliğe kendi iradesiyle başlama kararı alan çifttir. Bu ilke, her iki eşin de evliliğe ortak bir irade ile başlamasına ve ortak bir irade ile bir evliliği bitirmesine olanak tanır. Evliliğin devam edebilmesi için bu ortak iradenin bir bütün olarak sunulması gerekir. Karı koca arasındaki ortak iradenin yok edilmesi, evliliğin sona ermesinin bir nedenidir.

Bursa’da Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?
Bursa’da Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

Kusur ilkesi ise taraflardan birinin diğeri için kusurlu olduğu bir durumdur. Kusurlu eşe, kusurlu olmayan eş boşanma davası açabilir. Bu ilkeye göre kusuru olmayan eşin dava açma hakkı vardır. Her iki tarafın da evliliğin gerektirdiği sorumlulukları yerine getirememesi elverişsizlik ilkesi ile açıklanabilir. Başka bir deyişle, eşin zihinsel veya fiziksel olarak evliliğe uygun olması şartı vardır. Evlilik, uyuşmazlık ilkesi temelinde feshedilebilir. Son olarak temelden sarsılma ilkesi boşanma nedenleri arasında yer almaktadır.  Bu, evliliğin artık eşe fayda sağlayamayacağı inancının getirdiği bir ilkedir. Evlilik birliği temelden sarsılmışsa ve evlilik sistemi artık karı kocaya herhangi bir fayda sağlayamazsa, vakıftan sarsılma ilkesine uygun olarak boşanma yapılabilir. Evliliğin genel amacına bakacak olursak aile fertlerinin huzur ve mutluluğu elinizin altındadır. Ancak bu amaç gerçekleşmezse evliliğin devamı doğru değildir.

Boşanma Süreci Nasıl Kolay Atlatılır?

Boşanma sürecinden en kolay ve en karlı şekilde çıkmak için profesyonel bir boşanma avukatından yardım almayı her zaman faydalı olacaktır. Bursa’daysanız boşanma sürecinde size yardımcı olmak için tüm deneyim ve bilgilerini kullanmaya hazır birçok Bursa boşanma avukatı bulabilirsiniz. Boşanma avukatı boşanma öncesi, sırası ve sonrasında edindikleri tecrübelerle Bursa boşanma avukatı arayan herkes tüm bu hizmetlerden faydalanabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TIKLA ARA
WhatsApp