Bursa Boşanma Davaları Hizmeti

Bursa profesyonel boşanma avukatı hizmeti boşanma sürecinde olan çiftler için çok büyük destekler sunmaktadır. Boşanma davaları her iki taraf için de oldukça yıpratıcı süreçlerdir. Bu denli yıpratıcı bir dava sürecinde profesyonel bir boşanma avukatından destek almak işinizi son derece kolaylaştıracaktır. Bursa’da boşanma avukatı arayışında olan kişiler için Bursa boşanma avukatı en doğru seçim olacaktır.  Boşanma süreci evlilik birlikteliği içerisinde olan çiftlerin çeşitli nedenlerle evliliklerine yasal olarak bir nokta koyma durumudur. Boşanma davalarına hazırlık aşamaları uzman bir boşanma avukatı tarafından yönetilmesi gereken bir konudur.

 Boşanma Avukatına Nasıl Karar Verilir?

En iyi boşanma avukatı bu süreci yaşayan hemen herkesin aradığı bir destektir. İşini iyi bilen bir boşanma avukatı boşanma sürecini detaylı bir şekilde takip ederek her aşamada müvekkilini bilgilendirir. Bursa boşanma avukatı seçimi yaparken avukatın geçmiş dava tecrübeleri detaylı olarak araştırılmalıdır. Boşanma avukatı boşanma davasının açılıp açılamayacağı konusunda müvekkili ve eşi hakkında çeşitli araştırmalar yapar. Eşler arasında hayata kast edebilecek bir durumun olup olmadığı, aldatma durumunun olup olmadığı, eşlerden birinin kötü bir hayat sürüp sürmediği, taraflardan birinde akli yetersizlikler bulunup bulunmadığı, eşlerden birisinin küçük düşürücü bir suç işleyip işlemediği ve taraflardan birisinin durduk yere yaşanılan evi terk edip etmediği konuları detaylı bir şekilde araştırılıp ona göre bir sonuca varılır.

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Bursa Profesyonel Boşanma Avukatı Hizmeti
Bursa Profesyonel Boşanma Avukatı Hizmeti

Boşanma davası açılmadan evvel boşanma için sunulan neden tespit edilip araştırılmalıdır.  İkinci aşamada ise boşanma avukatı tarafından detaylı bir dava dilekçesi hazırlanmaktadır. Dilekçeden sonra tarafların birbirlerinden istedikleri talepler konusunda bir karara varılmaya çalışılır. Bursa boşanma avukatı bu işteki tecrübesiyle hiçbir aksaklığa mahal vermeden sorunları halleder.

Taraflarından birbirlerinden isteyebilecekleri talepleri şu şekilde sıralayabilmek mümkündür:

  • Tarafların mallarının paylaşımı,
  • Nafaka belirlenmesi,
  • Maddi veya manevi tazminat istenip istenilmeyeceği,
  • Varsa çocuklar hakkında vekalet talebinin olup olmamasıdır.

Tüm bu talepler doğrultusunda dilekçe düzenlenerek bir dava dosyası hazırlanır. Diğer ufak ayrıntılarında tamamlanmasının ardından dava harç ve gideri ücretleri yatırıldıktan sonra dava açılmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TIKLA ARA
WhatsApp