Bursa Hukuk Bürosu Ne İş Yapar?

Bursa Hukuk Bürosu gerçek ya da tüzel kişilerin hukuka dair haklarının korunması ile görevlidir. Avukatlar bu bürolarda mesleki faaliyetlerini icra etmektedir. Gerçek ya da tüzel kişilerin oluşturduğu müvekkillerinin haklarının savunulduğu bürolarda icra takibi başlatma, dava dosyalarının takip edilmesi ya da şikâyette bulunulması gibi çeşitli faaliyetler yürütülmektedir. Marka, firma ya da kişiliğinize yapılacak olan saldırıların önlenmesi ya da haklara karşı sizlerin savunulması için hukuk büroları ile çalışabilirsiniz. Hakların korunması amacı ile sözleşme yapılması, açılan davalarda savunma yapılması gibi çeşitli işlemler bu kapsamda sayılmaktadır. Ülkemizde avukatlık bürosunu herkes açamaz ve avukatlık ruhsatı dâhilinde 1 yıl süre ile avukatlık stajının da tamamlanmış olması gerekir.

Hukuk Büroları Nasıl Çalışıyor?

Bursa Hukuk Bürosu avukatlar vasıtası ile hakların kanun karşısında savunulduğu alanlardır. Yargı makamlarına gönderilmiş olan dosyalarınız bulunuyor ise avukatlar bu dosyalar dahilinde sizleri temsil etmektedir. Hukuk davaları, idari davalar, vergi davaları, savcılık soruşturmaları vb. intikal etmiş olan dosyalarınız varsa bu dosyalar ile ilgilenilmektedir. Şayet söz konusu bir dosyanız bulunmuyor ise de uyuşmazlıklara ilişkin olarak danışmanlık hizmeti de sunulmaktadır. Çalışanlar ile işveren arasında bir sorun olması durumunda hukuk makamları karşısında bir dava açmak için büroya başvurabilirsiniz. Aynı zamanda eşiniz ile boşanmayı düşünüyorsanız bu kapsamda sahip olacağınız haklar ile ilgili danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz.

Bursa Hukuk Bürosu Hizmet Alanları

Bursa Hukuk Bürosu Ne İş Yapar?
Bursa Hukuk Bürosu Ne İş Yapar?

Bursa Hukuk Bürosu açabilmek için en az 1 adet avukata ihtiyaç vardır. Fakat bürolarda birden fazla avukat da hizmet verebilmektedir. Avukatlar tecrübe ve bilgi birikimlerine göre hukukun farklı dallarında hizmet sunabilmektedir. İcra davalarında, ceza davalarında, boşanma davalarında ve ticaret davalarında farklı konularda avukatlar tarafından hizmet sunulmaktadır. Mahkemeye şayet davalar intikal etmiyor ise bu durumda da danışmanlık hizmeti verilmektedir. Şayet gerçek ya da tüzel kişiler arasında herhangi bir uyuşmazlık bulunuyor ise bu durumlarda danışmanlık sağlanmaktadır. Kanun karşısında müvekkillerini başarı ile savunacak, onların hak ve hukukunu koruyacak deneyimli avukatlardan oluşan Bursa Hukuk Bürosu vasıtası ile sizler de hukuki destek ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp