Bursa’da Gayrimenkul Avukatı

Bursa gayrimenkul avukatı alanında uzman olup bu davalara bakan mesleğe denilmektedir. Gayrimenkul avukatları genel olarak taşınmaz anlamına gelen malların hukuk sürecinde girmesi sonucu oluşan davalarla ilgilenirler. Avukatlık mesleğinde bir alana göre uzmanlaşma diye bir durum olmasa da bazı avukatlar sadece gayrimenkul davalarına bakmayı tercih edebilir. Fakat genel olarak avukatlar her türlü davaya bakabilir.

Gayrimenkul Avukatlığı

Bursa gayrimenkul avukatı aslında rahatlıkla bulunabilen meslek alanlarından biridir. Çünkü Türkiye üzerinde gayrimenkul davaları çok görülmektedir. Herkes gün içerisinde binlerce problem yaşar. Bu davalar da yaşanan problemler sonucu çıkabilir. Tahliye davaları, kat karşılığında inşaat sözleşmeleri, kiralama işlemleri, şahsi hak tesisi, satma işlemleri, alım işlemleri gibi pek çok konu üzerinden gayrimenkul davası açılabilir. Burada avukatlar izledikleri stratejiyle müvekkillerinin almaları gereken her hakkı sağlarlar.

Gayrimenkul Hukukunun Alanları

Gayrimenkul avukatının üzerindeki görevler büyüktür. Çünkü bazı gayrimenkul davaları çok uzun süreli sonuçlara varılmaya bilir. Bu sebeple bu davalar iyi araştırılmalı ve müvekkil tarafından her detay verilmelidir. Gayrimenkul avukatının ilgilendiği davalar sadece bir davaya yönelik olarak yapılmaz. Gayrimenkul hukuku çok geniş bir alana sahip olduğu gibi, davaları da çok çeşitli olarak avukatların karşısına çıkabilir. Gayrimenkul hukukunun baktığı davalar aşağıda sıralanmıştır;

  • Önalım (şufa) davalar,
  • Ortaklığın giderilmesi sonucunda çıkan davalar,
  • Tespit davaları,
  • Müdahalenin men edilmesi sonucu çıkan davalar,
  • Tapunun iptal edilmesi sonucunda çıkan davalar,
  • Gayrimenkule olası tecavüzlerin engellemesi adına oluşturulan davalar,
  • Geçit hakkının kurulması davaları,
  • Ecri misil davaları,
  • Tapu kaydının düzeltilmek istenmesi sonucu çıkan davalar,
  • Tahliye davaları gayrimenkul avukatları tarafından bakılan davalardır.

Gayrimenkul Davaları

Bursa Gayrimenkul Avukatlığı
Bursa Gayrimenkul Avukatlığı

Bursa gayrimenkul avukatı görevi gayrimenkul açısından bir anlaşmazlığa ya da haksızlığa uğrandığı zaman açılan davalara bakmaktır. Bu avukatlar davalar hakkında her detaya hakim olduğu için gayrimenkul konusunda da vatandaşlara çok yardımcı olur. Bu sebeple genelde gayrimenkul avukatı araştırması yapılırken her hukuk davasını yönetebilecek avukatların seçilmesi de iyi olabilecektir.

Kişiler gayrimenkulle ilgili olarak her detaya hakim değildir fakat bu konuda bilgili ve tecrübeli avukatlar sayesinde davaların kazanılması mümkün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp